z

Szczecin

Czwarty bieg w Szczecinie za nami!

20.01.2019

Czwarty bieg w Szczecinie za nami!

W styczniowym biegu w Szczecinie najszybciej do mety dotarli Monika Jackiewicz i Szymon Belgrau. Ich wygrane oznaczają, że sytuacja w klasyfikacji generalnej stała się niezwykle ciekawa. Do mety dzisiejszego biegu dotarło 679 osób. W CITY TRAIL Junior wystartowało ponad 200 młodych biegaczy.

Ścieżki nad Jeziorem Szmaragdowym były dzisiaj twarde i suche, co w styczniu można określić jako bardzo dobre warunki do biegania. Zwyciężczynią zawodów została – po raz drugi w edycji – Monika Jackiewicz, która uzyskała czas 19:43. Drugie miejsce zajęła Paulina Grzegórzek (20:06), a trzecią lokatę wywalczyła Małgorzata Szabłowska (21:30). Dzisiejsza wygrana Moniki oznacza, że pochodząca z Warmii zawodniczka nadal ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej – podstawowy warunek – musi wystartować w dwóch ostatnich biegach edycji. – Dziewczyny, czyli Paulina Grzegórzek i Natalka Gulczyńska, które wygrywały podczas mojej nieobecności na CITY TRAIL na pewno są mocne i będziemy się ścigać w kolejnych biegach. Wszystko może się zdarzyć. Ja dopiero wchodzę w trening. W listopadzie miałam kontuzję, która przeciągnęła się do grudnia, więc tak na dobrą sprawę po przerwie biegam dopiero od początku stycznia, czyli mniej więcej 3 tygodnie – podkreśla Monika Jackiewicz.

Triumfatorem dzisiejszych zawodów został Szymon Belgrau (z czasem 16:32). Drugi na mecie był Artur Olejarz (16:53), a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Minko (17:35). Na końcowy triumf nadal mają szanse trzej zawodnicy – właśnie Szymon Belgrau, drugi dzisiaj Artur Olejarz (zwycięzca dwóch biegów edycji) oraz nieobecny tym razem Michał Groberski.

- Bardzo się cieszę z dzisiejszego zwycięstwa. W poprzednich biegach ta sztuka mi się nie udała – raz byłem drugi i raz trzeci. Miesiąc temu rozpocząłem współpracę z Bartoszem Nowickim i jak widać zmiana trenera szybko przynosi efekty. Dzisiaj od początku ruszyłem mocno, w zasadzie już na starcie zostawiłem Artura z tyłu i do mety wygranej nie oddałem. Tak samo, jak dzisiaj, obiecuję walczyć w generalce – łatwo zwycięstwa nie oddam – zaznaczył na mecie Szymon Belgrau.

Kolejne zawody w Szczecinie odbędą się 17 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 24 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w kwietniu.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

AKTYWACJA APLIKACJI PIC2GO - BEZPŁATNE ZDJĘCIA PROSTO NA FACEBOOKA

fot. Jarosław Dulny

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni