z

Szczecin

Półmetek w Szczecinie

16.12.2018

Półmetek w Szczecinie

W trzecim biegu edycji w Szczecinie mieliśmy znakomite warunki do biegania. Zmrożona nawierzchnia i temperatura w okolicy zera najbardziej sprzyjały Michałowi Groberskiemu i Natalii Gulczyńskiej, którzy po raz pierwszy w edycji zwyciężyli w naszych zawodach. Do mety dotarło 666 biegaczy. W CITY TRAIL Junior wystartowało niemal 200 młodych sportowców.

Najlepszy z zawodników startujących w dzisiejszych zawodach - Michał Groberski to triumfator poprzedniego sezonu CITY TRAIL w Szczecinie. W dwóch dotychczas rozegranych biegach trwającej edycji był trzeci i drugi. – Mimo, że w poprzednich biegach nie udało się wygrać, absolutnie nie składam broni i będę walczył o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej do przysłowiowej „ostatniej kropki krwi”. Dzisiaj warunki były sprzyjające i choć biegłem samotnie, udało się uzyskać dobry rezultat – podkreślił na mecie zawodnik MKL Szczecin.

Czas Michała to 16:28. Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Szymon Belgrau (17:14), a trzeci był Arkadiusz Minko (17:55).

Wśród kobiet triumfowała Natalia Gulczyńska. Jej dzisiejszy czas to 19:16. Drugie miejsce wywalczyła najlepsza przed miesiącem Paulina Grzegórzek (19:47), a trzecia była Joanna Woźniak (19:58).

- Z biegu na bieg jestem coraz mocniejsza. W październiku byłam trzecia, w listopadzie druga i dzisiaj pierwsza. Decydując się na udział w cyklu nie nastawiałam się na rywalizację, chodziło mi raczej o dobry trening pod sezon halowy, aczkolwiek ułożyło się tak, że mam szansę walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i na pewno nie odpuszczę – zapewniała po biegu 21-letnia zawodniczka. - Przede wszystkim nie popełniłam dzisiaj błędu sprzed miesiąca, kiedy już na początku „puściłam” Paulinę. To zawodniczka długodystansowa, ja startuję na 800 m, więc 5 km to dla mnie pewna nowość. W dzisiejszym biegu miałam w planie trzymać jej tempo. Ostatecznie Paulina została w tyle i to ja prowadziłam stawkę kobiet. Mój ulubiony fragment trasy zaczyna się za drugim kilometrem. Jest tam taki przyjemny zbieg, dający swego rodzaju odpoczynek dla głowy.

Warto podkreślić fantastyczne stroje biegaczy, dzięki którym choć aura zupełnie nie przypominała zimowej, atmosfera była naprawdę świąteczna!

Kolejne imprezy CITY TRAIL Szczecin odbędą się: 20 stycznia, 17 lutego i 24 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Jarek Dulny

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni