z

Szczecin

Blisko rekordu frekwencji w Szczecinie!

14.10.2018

Blisko rekordu frekwencji w Szczecinie!

745 osób zameldowało się na mecie pierwszego biegu edycji 2018/2019 w naszej szczecińskiej lokalizacji. Dziękujemy za obecność i zapraszamy w listopadzie! A tymczasem dzisiaj najlepsi to Artur Olejarz i Monika Jackiewicz.

Nasze biegi odbywają się w Szczecinie od 2013 roku. Rozpoczęta dzisiaj edycja jest już szóstą. Trasa w Puszczy Bukowej liczy 5 km i jest bardzo urozmaicona. Czas wspomnianego już zwycięzcy dzisiejszego biegu – Artura Olejarza to 16:10. Drugą lokatę zajął Paweł Pankratow (16:34), a trzeci był zwycięzca poprzedniej edycji Michał Groberski (16:57).

- To wymagająca trasa, co widać po rezultatach. Dzisiaj dodatkowym utrudnieniem był piach na odcinku między 2 a 3 km. To właśnie tam udało mi się uciec rywalom, którzy do tego momentu trzymali się bardzo blisko mnie. Myślę, że jestem w stanie jeszcze około 30 sekund z tego dzisiejszego wyniku „urwać”, kiedy zimą trochę przymrozi i będzie można założyć kolce do biegania – mówił na mecie Artur Olejarz.

Najszybszą z kobiet okazała się Monika Jackiewicz. Jej wynik to 19:20. Druga do mety dotarła Joanna Woźniak (20:39), a trzecia była Natalia Gulczyńska (21:16).

Monika Jackiewicz podkreśliła, że modyfikacja trasy, jaka została wprowadzona to dobra decyzja. – Nie ukrywam, że fragment, który został zlikwidowany nie był moim ulubionym. To był dość niebezpieczny zbieg, a ja nie umiem agresywnie pokonywać takich odcinków. Szczególnie, że na co dzień nie mam okazji trenować na tej trasie – mówiła po biegu zawodniczka.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 745 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział około 200 młodych adeptów biegania.

Kolejne zawody odbędą się: 18 listopada, 16 grudnia, 20 stycznia, 17 lutego i 24 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Krystian Gąciarski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni