z

Szczecin

Podsumowaliśmy sezon w Szczecinie!

23.03.2018

Podsumowaliśmy sezon w Szczecinie!

To była rekordowa edycja w Puszczy Bukowej! Zmieniona trasa okazała się zdecydowanie najtrudniejszą w całym cyklu, a mimo to chętnie startowaliście w naszych zawodach! Dziękujemy, że byliście z nami! Dziękujemy również ekipie Puszczyka Bukowego, która co miesiąc spotykała się z Wami nad Jeziorem Szmaragdowym!

Ceremonia, która odbyła się w czwartek, 22 marca była przede wszystkim uroczystym wręczeniem medali – wywalczyli je zawodnicy, którzy wzięli udział w minimum czterech biegach. Nagrodziliśmy oczywiście najlepszych zawodników – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.

W „generalce” nagrodzone panie to: Monika Jackiewicz, Jolanta Szwarnóg, Nikolina Szurgocińska, Joanna Woźniak i Bożena Szubert. Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się: Michał Groberski, Arkadiusz Minko, Daniel Adamski, Kamil Tarnowski i Patryk Dacka. Najlepszymi drużynami zostały pierwsze zespoły MKL Szczecin, Team Gorzów oraz roletki.home.pl.

Nagrody ufundowali nasi Partnerzy: marki Salomon, Suunto, ALE – Active Life Energy oraz Wydawnictwo Galaktyka.

W podsumowaniu nie może zabraknąć nieco statystyk. W sześciu biegach mieliśmy 1137 unikalnych zawodników w biegu głównym (w tym 425 kobiet i 712 mężczyzn) oraz 311 w CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowane zostały 663 osoby (257 kobiet i 406 mężczyzn) oraz 158 dzieci. Sumując frekwencję wszystkich biegów, nad Jeziorem Szmaragdowym pojawiło się 3819 dorosłych oraz 964 dzieci, a średnia frekwencja wyniosła 637 dorosłych i 161 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowaliśmy w październiku - 748 osób, natomiast dzieciaków najwięcej biegało w listopadzie – 177.  

Edycja 2017/2018 była ostatnią, w którą zaangażowana była ekipa Puszczyka Bukowego. Nie będziemy wymieniać wszystkich z imienia i nazwiska, by nikogo nie pominąć, ale każdemu z ekipy DZIĘKUJEMY za sześć lat współpracy. To dzięki chłopakom i dziewczynom z Puszczyka nasz cykl zawitał do Szczecina. To oni przez pięć edycji spotykali się z Wami nad Szmaragdem, przygotowywali zawody i czuwali nad tym, byście czerpali jak najwięcej frajdy z każdego startu. Mamy nadzieję, że będziemy mogli Ich gościć jako biegaczy i kibiców w kolejnych edycjach CITY TRAIL w Szczecinie!

Do zobaczenia za kilka miesięcy!

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ZAJAWKA GALERII ZDJĘĆ

W jaki sposób odebrać medal poza galą?

Fot. Jarek Dulny

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni