z

Szczecin

Rekord trasy na zakończenie edycji w Szczecinie

04.03.2018

Rekord trasy na zakończenie edycji w Szczecinie

Michał Groberski - najlepszy zawodnik kończącego się sezonu poprawił w ostatnim biegu rekordowy wynik. Od dzisiaj wynosi on 18:09. Zwyciężczynią niedzielnych zawodów została debiutująca na naszej najbardziej "rzeźnickiej" trasie - Natalia Gulczyńska.

Na przestrzeni sześciu miesięcy, w naszych leśnych „piątkach” wzięło udział łącznie blisko 4800 zawodników - 3818 dorosłych oraz 963 dzieci, a to oznacza, że co miesiąc nad Jeziorem Szmaragdowym biegało średnio 797 uczestników – 636 dorosłych i 161 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowaliśmy w październiku – 747 osób, natomiast wśród dzieci największym zainteresowaniem cieszył się bieg listopadowy – 179 uczestników.

Nasze zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 663 dorosłym. Wśród nich najlepszym został Michał Groberski, drugie miejsce wywalczył Arkadiusz Minko, a trzecie Daniel Adamski. W rywalizacji kobiet triumfowała Monika Jackiewicz, drugą lokatę wywalczyła Jolanta Szwarnóg, a trzecią – Nikolina Szurgocińska.

W niedzielnym – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli Michał Groberski – triumfator cyklu i autor rekordu trasy (18:09) i Natalia Gulczyńska (21:49).

- Dzisiaj padł rekord trasy, z racji tego, że były bardzo sprzyjające warunki, nawierzchnia była zmrożona, także noga się trzymała i można było pokusić się o dobry wynik – 18:09. Chciałbym jednak podkreślić, że czasy na tej trasie nie są wymierne, bo to naprawdę „rzeźnickie” ścieżki i żeby je pokonać trzeba być twardzielem - podkreślił na mecie Michał Groberski.

Zwyciężczyni dzisiejszych zawodów startowała na trasie CITY TRAIL po raz pierwszy. – Byłam w szoku, że można wymyślić tak trudną trasę na 5 km. To, że są podbiegi i zbiegi to nie jest najtrudniejsze. Do tego dochodzą zakręty, które są naprawdę męczące dla nóg. Biegłam dziś trochę asekuracyjnie, chciałam wybadać grunt i przede wszystkim wygrać. A przy okazji udało mi się zmotywować do szybszego biegu kilku panów – mówiła po biegu zadowolona Natalia Gulczyńska.

Linię mety niedzielnego biegu minęło 478 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 136 młodych adeptów biegania. Warto wspomnieć, że dzisiejszy poranek był bardzo mroźny, w momencie rozpoczęcia pracy ekipy organizacyjnej temperatura sięgała kilkunastu stopni poniżej zera. Do startu biegu głównego (godz. 11) znacznie się ociepliło, a termometry wskazywały już zero.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 22 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii w Szczecinie. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody. Lokalnym współorganizatorem zawodów w Szczecinie jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

KLASYFIKACJA GENERALNA (bieg główny)

WYDARZENIE CITY TRAIL Szczecin na Facebooku

ZAJAWKA GALERII ZDJĘĆ (fot. dulny foto)

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni