Szczecin

Nie zawsze liczy się wynik!

04.02.2018

Niedzielny bieg w Szczecinie (podobnie jak w Katowicach) odbył się w zimowej aurze. Pewnie nie wszyscy byli zachwyceni, ale dotarły do nas liczne głosy, że takie prawdziwie zimowe zawody to największa frajda! A zabawy było dzisiaj sporo – wiele osób postanowiło dołączyć do naszej karnawałowej akcji i pobiec w przebraniu.

Zawody, które odbyły się 4 lutego były już piątą odsłoną naszego szczecińskiego cyklu biegów w edycji 2017/2018. W rywalizacji najszybszym okazał się Wojciech Piwowarczyk, który 5 km nad Jeziorem Szmaragdowym pokonał dzisiaj w czasie 19:09. - Biegło mi się super, ale musiałem bardzo uważać na trasie, ponieważ warunki dzisiaj nie pozwalały na szybkie bieganie. Przede wszystkim na zbiegach, na zakrętach bardzo zwalniałem, rywale mnie doganiali, musiałem na podbiegach odrabiać, ale z bezpieczną przewagą – zrelacjonował po zawodach zwycięzca.

Drugie miejsce wywalczył Jakub Pankratow (19:49), a trzeci był Arkadiusz Minko (19:56). W klasyfikacji generalnej cyklu na prowadzeniu jest aktualnie Arkadiusz Minko, ale na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba zaczekać do marcowego biegu.

Wśród kobiet czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Monika Jackiewicz (21:31) i tym samym zapewniła sobie trzecią wygraną w „generalce”. Drugie miejsce zajęła Joanna Woźniak (23:00), a trzecie – Jolanta Szwarnóg (23:30).

Zawody odbyły się w karnawałowym klimacie, dzięki czemu było wesoło i kolorowo. Jeszcze bardziej niż zwykle! ;) - Mamy edycję karnawałową, więc stwierdziłyśmy z koleżankami, że musimy się przebrać. Było super. Takie przebierane zawody to naprawdę dobry pomysł i wielka frajda. Trochę nas – przebierańców było, na tle śniegu wyglądaliśmy w naszych kolorowych ubraniach świetnie – podkreśliła na mecie Edyta Poniatowska-Tarkowska.

Bieg ukończyło 577 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior uczestniczyło 156 młodych sportowców. Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 4 marca. Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 22 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii w Szczecinie. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należy pobiec co najmniej 4 razy w edycji) oraz nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem zawodów w Szczecinie jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.