z

Szczecin

Szybkie bieganie w Szczecinie

07.01.2018

Szybkie bieganie w Szczecinie

Debiutujący na naszej szczecińskiej trasie Bartosz Nowicki i "weteranka" cyklu - Monika Jackiewicz zostali zwycięzcami czwartego biegu w Szczecinie. Oboje uzyskali najlepsze jak dotąd (na nowej trasie) rezultaty - odpowiednio 18:30 i 21:51.

Bartosz Nowicki przyznał, że przyciągnęła go „legenda” mówiąca o tym, że to najbardziej „rzeźnicka” trasa w zachodniopomorskim. – Rzeczywiście trasa jest wymagająca. Jest dużo zakrętów, co rusz zmienia się podłoże, do tego urozmaicone ukształtowanie terenu wymusza częste zmiany rytmu. To wszystko sprawia, że taki start jest znakomitym treningiem, lepszego dzisiaj nie mogłem zrobić – podkreślił na mecie brązowy medalista Halowych Mistrzostw Europy z 2011 roku na dystansie 1500 m.

Warto wspomnieć, że drugi dzisiaj Michał Groberski (zwycięzca dwóch poprzednich biegów) to podopieczny Bartosza Nowickiego. Czas Michała to 18:40. Trzecią lokatę wywalczył Piotr Książkiewicz (19:15).

W rywalizacji pań jako pierwsza na mecie pojawiła się Monika Jackiewicz (czas 21:51). Drugą lokatę wywalczyła Jolanta Szwarnóg (22:23), a trzecia była Nikolona Szurgocińska (22:27).

Na szczecińskiej trasie CITY TRAIL pojawia się bardzo charakterystyczna para biegaczy. Startują… bez koszulek! Edyta oczywiście w sportowym staniku. - Zawsze robiłem coś innego niż wszyscy. Zamiast siłki ćwiczyłem na świeżym powietrzu: przerzucanie opon, wspinanie się po linie, przeskakiwanie przez jakieś przeszkody. Jak przyszła zima to zacząłem co niedzielę morsować ze swoją ekipą na Dziewokliczu i później przeczytałem historię o człowieku, który był w stanie przebiec arktyczny maraton w samych szortach i butach. Tak mnie zaciekawiła ta historia, że sam zacząłem ograniczać warstwy, w których ćwiczyłem i zacząłem biegać w samych spodenkach i butach – opowiadał po zawodach Kamil Pasikowski.

Linię mety biegu głównego minęło 660 zawodników. Tradycyjnie zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie ponad 170 młodych sportowców.

Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się: 4 lutego i 4 marca 2018. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Szczecin na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Jarek Dulny)


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni