z

Szczecin

Szczecin w świątecznej atmosferze

17.12.2017

Szczecin w świątecznej atmosferze

Podczas trzeciego biegu w szczecińskiej Puszczy Bukowej pogoda nie była zimowa, ale wielu biegaczy poczuło już klimat świąt i na trasie można było spotkać wielu przebierańców. Nie zabrakło tradycyjnych już w okresie świątecznym – domowych pierników. Linię mety biegu głównego minęło 657 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 154 młodych adeptów biegania.

Wśród biegaczy-przebierańców można było spotkać Św. Mikołaja i jego pomocników, a także Śnieżynki. – Pomysł na przebranie to oczywiście fakt, że zbliżają się święta i czujemy tę wyjątkową atmosferę – mimo braku śniegu – mówiła po biegu jedna z przebranych biegaczek – Dominika.

Warto docenić trud zawodników, który wykazali się nie tylko pomysłowością przy planowaniu strojów, ale także dobrą kondycją – Św. Mikołaj musiał radzić sobie z urozmaiconą trasą w Puszczy Bukowej z brodą, która utrudniała oddychanie i brzuchem, który „pojawił się” specjalne na okazję niedzielnego biegu. Mikołaj tak bardzo wczuł się w swoją rolę, że na trasie rozdawał cukierki – zarówno kibicom, jak i innym uczestnikom biegu.

Zwycięzcą biegu został – po raz drugi w sezonie – Michał Grobelski, który uzyskał wynik 18:39. Wśród pań triumfowała – również drugi raz w edycji 2017/2018 – Monika Jackiewicz (czas 22:04). Oba rezultaty są najlepszymi na zmodyfikowanej trasie.

Zawodnicy startujący w szczecińskiej odsłonie CITY TRAIL podkreślają przede wszystkim górski charakter trasy. – Górzysta trasa, dodatkowe utrudnienia w postaci błota – to według mnie duże walory tej trasy. No i organizacja – wszystko jest zawsze dopięte na ostatni guzik, więc nie trzeba się denerwować żadnymi wpadkami – podkreślił po zawodach Mateusz Łangowski, który przyjeżdża na CITY TRAIL w Szczecinie z Gorzowa Wielkopolskiego.

Kolejne zawody serii CITY TRAIL Szczecin odbędą się już w 2018 roku: 7 stycznia, 4 lutego i 4 marca. 

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem biegów jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Szczecin na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Jarek DulnyPiotr Krawczuk)


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni