z

Rekordowy Szczecin!

21.10.2017

Rekordowy Szczecin!

Krzysztof Sawicki i Jolanta Szwarnóg zwycięzcami inauguracyjnego biegu w Szczecinie! W Puszczy Bukowej pojawiło się dzisiaj 739 dorosłych i blisko 200 dzieci! To najwyższa frekwencja w czteroletniej historii naszych biegów w Szczecinie.

Krzysztof Sawicki już dwa razy zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Jego dzisiejszy czas to 19:31.

- Zmodyfikowana trasa jest według mnie cięższa. Sporo podbiegów i przewyższeń, do tego dzisiaj padał deszcz i było ślisko – ocenił po biegu Krzysztof Sawicki. - Ze startami w tych zawodach wiąże się ciekawa historia, bo jak przyjechałem na CITY TRAIL pierwszy raz to mi się na początku w ogóle nie podobało i wróciłem dopiero po roku. Wciągnąłem się w te starty i traktuję je teraz jako główne w okresie jesienno-zimowym. Tutaj zbiera się biegowa „śmietanka” Szczecina i można pobiegać fajne zawody. Na innych biegach nie zbiera się tyle ludzi i tylu mocnych zawodników. Chciałbym powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, ale zobaczymy, kto jeszcze dołączy do rywalizacji w kolejnych imprezach  – dodał.

Drugie miejsce zajął Patryk Dacka (19:45), a trzecie – Arkadiusz Minko (20:00). Wśród kobiet najlepszą była wspomniana Jolanta Szwarnóg (23:17), drugie miejsce zajęła Nikolina Szurgocińska (23:37), a trzecie – Joanna Woźniak (24:07).

- Bardzo zaskoczyła mnie trasa, szczególnie najbardziej wymagające dwa początkowe kilometry. Startowałam już we wrocławskiej edycji cyklu, ale porównać można tylko organizację, bo trasy są od siebie zupełnie różne. We Wrocławiu można powalczyć o dobry czas, w Szczecinie wyniki znacznie odbiegają od życiowych, bo trasa jest naprawdę trudna – mówiła po zawodach Jolanta Szwarnóg. - Zapisałam się na cały cykl, więc planuję startować co miesiąc. Oby zdrowie dopisało – dodała.

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Łącznie w niedzielnej imprezie uczestniczyło blisko 200 młodych adeptów biegania, co jest rekordowym wynikiem CITY TRAIL Junior w Szczecinie.

Kolejne biegi CITY TRAIL Szczecin w edycji 2017/2018 odbędą się 19 listopada, 17 grudnia, 7 stycznia, 4 lutego i 4 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy. 

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Szczecin na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć (fot. Jarek Dulny, Piotr Krawczuk)