Szczecin

Szczecin na start!

31.01.2017

Szczecin na start!

Czas mija bardzo szybko! Wydaje się, że dopiero co rozpoczęliśmy sezon, a przed nami już piąty bieg! W niedzielę, 5 lutego widzimy się nad Jeziorem Szmaragdowym. Zapisani? Jeśli jeszcze nie – macie czas do końca dnia w środę, 1 lutego lub w dniu zawodów.

Biegamy nad Jeziorem Szmaragdowym

Nasza trasa jest niezmienna przez całą edycję – spotykamy się na skraju ulicy Kopalnianej nad Jeziorem Szmaragdowym. Ścieżki, na których rozgrywane są zawody są bardzo urozmaicone, a trudność biegu zależy od warunków atmosferycznych. Mapę trasy znajdziecie TUTAJ.

Dzieciaki też biegają!

W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km.

Zapisy i opłaty startowe

Koszt startu w zawodach to 17,5 zł jeśli rejestracja jest dokonana wcześniej przez naszą stronę (można to zrobić do końca dnia w środę, 1 lutego). Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie działało przez dwa dni:

- w sobotę pakiety startowe można odebrać w Sklepie Run Expert (ul. Małopolska 61) w godz. 11-15. Aby odebrać w sobotę pakiet w czyimś imieniu konieczne będzie oświadczenie, przygotowane wg wzoru, który można znaleźć TUTAJ,

 - w niedzielę biuro zawodów będzie czynne w okolicy mety naszego biegu (polana w pobliżu ulicy Kopalnianej) godzinach 08:30 - 10:30.

Odbierając pakiet w Sklepie Run Expert będziecie mogli skorzystać ze specjalnej promocji: przy zakupie butów Salomon (z kolekcji nieprzecenionej) - Soft Flask Salomona będziecie mogli kupić za 1 zł. Tradycyjnie przy zakupie za min. 80 zł będziecie mogli liczyć na zniżkę w wysokości 17,5 zł.

Plan minutowy imprezy

Początek imprezy to godz. 8:30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane nad Jeziorem Szmaragdowym. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli.

Klasyfikacja generalna ciągle niewiadomą

W trwającej edycji odbyły się już cztery imprezy, a to oznacza, że część biegaczy już teraz zasłużyło na pamiątkowy medal, ponieważ aby go otrzymać należy pobiec właśnie cztery razy. Podobnie jest z klasyfikacją generalną cyklu. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody także trzeba ukończyć cztery biegi. W czołówce ta sztuka udała się dotychczas Sebastianowi Florczakowi i to on jest liderem tabeli. Niemal pewne jest, że zostanie on wyprzedzony – faworytem cyklu jest Artur Olejarz, który wygrał trzy biegi – wszystkie, w których startował. Artur to również zwycięzca poprzedniej edycji. Jeden raz triumfował w tym sezonie Maciej Żołnowski, który ma szanse na wysoką lokatę, bowiem poza wygraną wywalczył dotychczas też drugie i czwarte miejsce.

Wśród kobiet sytuacja jest podobna – w klasyfikacji generalnej prowadzi Sylwia Telatyńska, ale to Monika Jackiewicz – najlepsza w poprzednim sezonie - ma na koncie trzy wygrane i jest najbliżej triumfu. Warto wspomnieć, że jedną wygraną i dwa drugie miejsca wywalczyła w trwającej edycji Nikolina Szurgocińska, która zapewne będzie starała się walczyć o miejsce w czołówce.

Uroczyste podsumowanie

Cykl składa się z sześciu biegów (ostatnie zawody są zaplanowane na 12 marca) i siódmej imprezy – uroczystej gali podsumowującej sezon 2016/2017. W Szczecinie odbędzie się ona 28 marca, o godz. 18:00 (CITY TRAIL Junior) i 19:00 (dorośli) w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii (al. Piastów 17).

Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi będą mogli odebrać pamiątkowe medale, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Koniecznie zapiszcie sobie ten termin! :) Oczywiście zależy nam, by jak najwięcej osób wzięło udział w ceremonii, ale jeśli ktoś nie pojawi się na gali – będzie mógł odebrać pamiątkowy medal w inny sposób, o czym szczegółowo poinformujemy wkrótce.

#poweredbygoodfood – konkurs

Podczas dwóch ostatnich kolejek będziecie mogli wziąć udział w konkursie organizowanym  z naszym Partnerem – GOOD FOOD. Zadanie konkursowe jest banalnie proste, a nagrody to pyszne, chrupiące zestawy przekąsek! Wystarczy, że zrobisz sobie ciekawe, oryginalne zdjęcie ze specjalnie przygotowaną ramką, która będzie czekać w biurze zawodów i wstawisz na swoim profilu w serwisie facebook.com lub w aplikacji Instagram dodając hasztagi: #poweredbygoodfood i #citytrail. Na zamieszczenie zdjęcia masz czas do końca dnia, w którym rozgrywany był bieg.

Co tydzień do wygrania będą cztery lub sześć zestawów produktów GOOD FOOD – w zależności od tego, ile biegów będzie odbywać się w dany weekend (zawsze liczba nagród będzie dwa razy większa niż liczba biegów rozgrywanych w weekend). Łącznie rozdamy zatem 40 nagród.

Przypomnijmy, że lokalnym współorganizatorem cyklu w Szczecinie jest Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy.

fot. dulny foto (Jarosław Dulny, Piotr Krawczuk)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni