z

Łódź

Rozdanie nagród CITY TRAIL Łódź

08.05.2015

Rozdanie nagród CITY TRAIL Łódź

3 maja odbyła się dziesiąta - ostatnia ceremonia zakończenia naszego cyklu - w Łodzi. Podczas majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym blisko 300 biegaczy odebrało pamiątkowe medale. Zasłużone nagrody otrzymali najlepsi zawodnicy. Opowiedzieliśmy o naszych planach na najbliższe miesiące.

Rekordową frekwencję w Łodzi odnotowaliśmy podczas listopadowych zawodów, kiedy wystartowało 350 zawodników. W całym cyklu (w biegu głównym) wzięło udział  506 unikalnych uczestników, a 287 z nich zostało sklasyfikowanych, a to oznacza, że ukończyli co najmniej cztery z sześciu biegów.

Najlepszymi biegaczami w Łódzi w edycji 2014/2015 zostali Monika Kaczmarek (zwyciężczyni również poprzedniej edycji Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych) i Grzegorz Petrusiewicz. Najlepszy wynik Moniki to 18:00, Grzegorza – 16:33. - Podczas poprzednich edycji - Grand Prix Łodzi -  trasa biegu składała się z dwóch pętli po 2,5 km wokół Parku 3 Maja. W tym roku natomiast do pokonania mieliśmy jedno okrążenie, ze startem i metą na stadionie „Łodzianki” oraz z jednymi, ale za to dającym w kość podbiegiem. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu, tegoroczna trasa zawodów CITY TARIL - mimo, iż była trudniejsza – podkreśla Monika.

Kolejna edycja rusza w październiku. Na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy na CITY TRAIL on Tour. - W dwa tygodnie odwiedzimy każdą z 10 lokalizacji, w których organizujemy cykl Grand Prix. Będzie okazja, by sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce – informuje Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL.

Cykl CITY TRAIL Łódź jest kontynuacją Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. Współorganizatorem biegów jest firma inesSport.

Do zobaczenia!

fot. Wiola Krause, Doktorek

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni