z

Łódź

RUN Adventure – Majówka na górskiej etapówce

29.04.2015

RUN Adventure – Majówka na górskiej etapówce

Druga edycja pierwszego w Polsce etapowego biegu górskiego – RUN Adventure odbędzie się w weekend majowy. Rywalizacja będzie trwała 3 dni. Dystans – do wyboru – ok. 80 lub 100 km. Po raz drugi w zawodach będzie startować ekipa CITY TRAIL :)

Etap 1 – Beskid Śląski

Początek zawodów to godz. 8:00 w piątek (1 maja). Zawodnicy ruszą z Istebnej w kierunku Baraniej Góry. Na dystansie długim do pokonania będzie 42,5 km, na krótkim – 27,7 km. Przewyższenia to odpowiednio 1729 m i 984 m. Pierwszy etap będzie także pierwszą edycją Beskidy Ultra Marathon. Meta – w Istebnej.

Szczegóły znajdują się TUTAJ

Etap 2 – Beskid Żywiecki

Drugi dzień zawodów to również pobudka wcześnie rano, bo start zawodów – o godz. 8:00. Tym razem zawodnicy będą startować i kończyć etap na stadionie sportowym w Rajczy. Trasa prowadzi w okolice Wielkiej i Małej Rycerzowej. Na dystansie długim do pokonania 38,3 km, na krótkim – 26,5 km. Przewyższenia to odpowiednio 1776 m i 1241 m.

Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Etap 3 – Trójstyk

Start podobnie jak w piątek i sobotę – o godz. 8:00, znów w Istebnej. W tym etapie do pokonania będzie najmniej kilometrów - na dystansie długim - 32,2 km, na krótkim – 22,3 km. Przewyższenia to odpowiednio 1353 m i 928 m. Najwyższym punktem na obu trasach będzie szczyt znajdujący się na terenie Koniakowa – góra Ochodzita, 895 m n.p.m, a cały etap rozegra się w okolicy Trójstyku polsko-słowacko-czeskiego.

Szczegóły znajdują się TUTAJ

Reprezentacja CITY TRAIL Team

W ubiegłym roku w RUN Adventure (trasa krótka – Challenge) startował Piotr Książkiewicz i Wojtek Dybiżbański z naszej ekipy. Piotrek zajął wtedy czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie w wiekowej, Wojtek był dziesiąty w klasyfikacji OPEN. Tym razem CITY TRAIL Team reprezentować będzie zespół MIX – Piotrek Książkiewicz Justyna Grzywaczewska. Wystartują na trasie krótkiej. – Jeszcze podczas rozgrywania poprzedniej edycji wiedziałam, że wystartuję w kolejnym roku. Impreza jest sprawdzianem dla ciała i charakteru - trzeba dawać z siebie wszystko mimo zmęczenia poprzednim dniem. Ponieważ lubię się porządnie zmęczyć bardzo podoba mi się koncepcja tych zawodów – mówi Justyna.

Trzymajcie kciuki! :)

Relacje z poprzedniej edycji:

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

fot. materiały organizatora

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni