Łódź

Ostatni bieg Grand Prix Łódź CITY TRAIL z rekordami trasy

08.03.2015

Ostatni bieg Grand Prix Łódź CITY TRAIL z rekordami trasy

Szóste i ostatnie w edycji 2014/2015 zawody w Łodzi przyniosły zwycięstwo Miłosza Borowskiego i Moniki Kaczmarek. Oboje ustanowili rekordy trasy, a Monika potwierdziła, że jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką w cyklu – niedzielny bieg był jej piątą wygraną. W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo w „generalce” odniósł Grzegorz Petrusiewicz, który tym razem zajął czwarte miejsce.

Wynik Miłosza Borowskiego to 16:16. Monika Kaczmarek pokonała 5-kilometrową trasę w Parku 3 Maja w 18:00. Monika – podobnie jak 92. inne panie – z okazji Dnia Kobiet - dostała na mecie kwiatek.

Wśród startujących w niedzielnych zawodach był Jacek Puzanista, który zna także szczecińską trasę CITY TRAIL. - Porównując trasy, łódzka jest bardzo szybka, a ta w Puszczy Bukowej bardzo… górska – podkreśla zawodnik. – Moim założeniem było sprawdzenie możliwości na łódzkiej trasie. Chciałem zobaczyć, na ile mnie stać.

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali w Parku 3 Maja i tym razem.

Oficjalne podsumowanie edycji odbędzie się 3 maja podczas Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym. Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Po zawodach na wydarzeniu Grand Prix Łódź CITY TRAIL odbędzie się konkurs masażami w FIZJO PLUS do wygrania.

WYNIKI biegu głównego znajdują się TUTAJ

fot. Agnieszka Wolska Sobecka, , Maciej „Doktorek” Nowosławski