Łódź

Ostatnie biegi w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi

04.03.2015

Ostatnie biegi w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi

W sobotę, 7 marca w Poznaniu i w niedzielę, 8 marca (Dzień Kobiet!) w Bydgoszczy i Łodzi odbędą się szóste – ostatnie w edycji zawody CITY TRAIL. Dla przypomnienia, zamieszczamy garść najważniejszych informacji. Uwaga – są zmiany dotyczące biura zawodów w Poznaniu i Bydgoszczy.

Elektroniczne zapisy do sobotnich zawodów zamykamy w środę, o godz. 23:59. Do niedzielnych biegów możecie zapisać się do końca dnia w czwartek. Niezmiennie do listy startowej będziecie mogli dopisać się również w dniu biegu – wtedy opłata startowa wzrośnie do 20 zł. 

Wszyscy rodzice i opiekunowie, którzy "dodali" do swojego konta dziecko - muszą pamiętać o potwierdzeniu jego startu na swoim koncie - również najpóźniej na 3 dni przed biegiem. Jak to zrobić? Na koncie, w zakładce „CITY TRAIL Junior” wystarczy wybrać bieg, w którym dziecko będzie startować i zapisać rejestrację. Opłata – symboliczna złotówka jest uiszczana w dniu biegu w biurze zawodów.

Poniżej przeczytacie m.in. o funkcjonowaniu biura zawodów w każdym z miast. Uwaga – w biurze zawodów dzień przed biegiem (Poznań, Łódź, tym razem nie będzie sobotniego biura w Bydgoszczy) można odebrać jedynie już OPŁACONE pakiety startowe. Aby odebrać pakiet w imieniu innego zawodnika konieczne będzie oświadczenie, którego wzór można znaleźć tutaj. Osoby, które zapisały się przez internet, ale nie opłaciły startu lub chcą dopiero dopisać się do listy startowej – zapraszamy do biura zawodów w dniu imprezy. Pamiętajcie też, że obsługa sklepów, w których organizujemy biura zawodów nie musi znać odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania, dlatego w sprawie organizacji zawodów KONTAKTUJCIE się z nami :)

Informacje o terminach i miejscach ceremonii zakończenia edycji 2014/2015 znajdziecie TUTAJ.

Poznań

Praca biura zawodów w Poznaniu zostanie podzielona na dwa dni. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w piątek w godz. 12:00-19:00 w NOWEJ lokalizacji SklepuBiegacza.pl. Zapraszamy na Aleję Niepodległości 36. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z nowym sklepem, którego oficjalne otwarcie nastąpi dopiero dzień później! Z kolei w sobotę wszyscy uczestnicy CITY TRAIL – będą mogli skorzystać z wyjątkowych promocji (i dedykowanego dla nich rabatu!). Zapraszamy także do śledzenia profilu sklepu na facebooku - znajdziecie tam konkursy związane z otwarciem nowego sklepu.

Lokalizacja i mapa trasy znajduje się TUTAJ. Przypominamy, że start biegu głównego w Poznaniu jest oddalony od miasteczka biegowego i biura zawodów o ok. 1200 metrów, stąd aby bez nerwów zdążyć odebrać pakiet i dotrzeć na start, należy pojawić się w biurze przed 10:30 (start biegu głównego jest zawsze o godzinie 11:00). Plan biegowego miasteczka wygląda następująco:

Nie zmieni się formuła startu biegu głównego. Będzie on podzielony na 4 tury. Strefa startowa zostanie podzielona według planowanych wyników: poniżej 22 minut, powyżej 22 minut, powyżej 25 minut oraz powyżej 28 minut. Starty poszczególnych stref będą następować w dwuminutowych odstępach czasowych. Wszyscy zawodnicy muszą stawić się na starcie biegu przed godziną 11:00! Wyniki powstaną na podstawie czasów netto (poza pierwszymi 50. zawodnikami).

Podczas sobotnich zawodów odbędą się Mistrzostwa Grupy Night Runners na 5 km, a także III Mistrzostwa Poznania Harcerzy w biegach przełajowych, do których możecie się zgłaszać w zakładce „Dodatkowe klasyfikacje” na swoich kontach.

Jest jeszcze jedna istotna kwestia - liczba miejsc na parkingach znajdujących się w pobliżu Rusałki najpewniej nie będzie wystarczająca dla 1000 biegaczy, dlatego zachęcamy do korzystania ze środków komunikacji miejskiej. Warto pamiętać również że parking znajdujący się najbliżej strefy mety - od tego roku jest parkingiem płatnym (dla uczestników biegu opłata ta wynosi 5 zł za cały dzień).

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi instruktor klubu Red Fitness. Po zawodach na wydarzeniu Grand Prix Poznań CITY TRAIL na facebooku przeprowadzimy konkurs, w którym do wygrania będą karnety i wejściówki do klubu.

Bydgoszcz

Odbiór pakietów startowych w Bydgoszczy tym razem NIE będzie możliwy w sobotę. Biuro zawodów będzie otwarte jedynie w niedzielę przed biegiem w okolicy startu/mety biegu w godz. 8:30-10:30. 

Podobnie, jak w poprzednich zawodach start biegu głównego będzie podzielony według STREF CZASOWYCH: powyżej 28 minut, powyżej 25 minut, powyżej 22 minut, poniżej 22 minut. Strefy będą ruszać w odstępach - co półtorej minuty. Prosimy o przestrzeganie stref czasowych - dla własnej wygody podczas biegu.  O kolejności na mecie – poza pierwszymi 50. zawodnikami - będzie decydować czas nettoLokalizacja i mapa trasy znajduje się TUTAJ.

Podczas niedzielnych zawodów odbędą się I Mistrzostwa Grupy RUN Bydgoszcz, do których możecie się zgłaszać w zakładce „Dodatkowe klasyfikacje” na swoich kontach.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi instruktor klubu Mega Fit. Po zawodach na wydarzeniu Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL na facebooku przeprowadzimy konkurs, w którym do wygrania będą karnety i wejściówki do klubu.

Łódź

Po odbiór pakietów startowych w Łodzi zapraszamy już dzień przed biegiem. Sobotnie biuro zawodów będzie zorganizowane w sklepie Salomon w Centrum Handlowym Manufaktura w godz. 13:00-20:00. 

Lokalizacja i mapa zawodów znajduje się TUTAJ.

Po biegu na wydarzeniu Grand Prix Łódź CITY TRAIL na Facebooku odbędzie się konkurs z masażami w FIZJO PLUS do wygrania.

Informacje ogólne – dla wszystkich miast

Plan minutowy         

Szczegółowy harmonogram wszystkich imprez CITY TRAIL wygląda następująco:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Rywalizacja najlepszych

Rywalizacja o zwycięstwo w cyklu w przypadku Poznania jest już rozstrzygnięta. Wśród pań czterokrotnie wygrywała Agnieszka Janasiak, w rywalizacji mężczyzn cztery razy najlepszy był Sebastian Nowicki i to oni są najlepszymi zawodnikami w Poznaniu. W Bydgoszczy pewien zwycięstwa jest Bartosz Kotłowski. Wśród kobiet najbliżej wygranej jest trzykrotnie pierwsza na mecie Marta Szenk, która jednak ma trzy starty, więc aby mogła być sklasyfikowaną musi wziąć udział w niedzielnych zawodach (zapowiadała, że będzie). Znamy już także zwycięzców łódzkiej edycji naszego cyklu. Są to Grzegorz Petrusiewicz i Monika Kaczmarek.

Do zobaczenia! :)