Łódź

Udana inauguracja CITY TRAIL w Łodzi

30.11.2014

Udana inauguracja CITY TRAIL w Łodzi

348 osób wzięło udział w pierwszych zawodach Grand Prix Łódź CITY TRAIL. To rekordowa frekwencja przełajowego cyklu w Łodzi, który przez kilka ostatnich lat organizowany był pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych.

Zwycięzcą niedzielnego biegu został Artur Kozłowski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, w tym mistrz kraju na 5000 metrów z 2012 roku. Czas Artura to 16:20. – Łódzka trasa do najłatwiejszych nie należy. Ja mam to szczęście, że trenowałem w Parku 3 Maja wiele lat, więc daje mi to pewną przewagę nad rywalami - mówi Artur. – Urozmaicona trasa w okresie jesienno-zimowym to bardzo dobry trening chociażby naturalnej siły biegowej, który przyda się każdemu. Jeśli tylko zawody CITY TRAIL będą komponować się z moim treningiem, będę startował w kolejnych biegach – dodaje zawodnik MULKS MOS Sieradz.

Wśród kobiet najszybszą była Zuzanna Mokros (Łódź Running Team). Jej wynik to 19:05.

W zawodach startowała także Agata Matejczuk, wicemistrzyni Polski w biegu 24-godzinnym. - Trasa bardzo mi się podobała, szczególnie podbieg, który podkreślił przełajowy charakter imprezy. Jak dla mnie to możliwość popracowania nad szybkością i siłą, czyli świetne przygotowanie do biegów ultra – podkreśliła Agata.

Nowością w łódzkim cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, które odbywają się zawsze przed biegiem głównym. Młodzi sportowcy biegają na dystansach: 300, 600, 1500 i 3000 metrów – w zależności od wieku.

Kolejny bieg w Łodzi już 14 grudnia.

WYNIKI niedzielnego biegu znajdziecie TUTAJ.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni