Łódź

Startujemy w Łodzi!

26.11.2014

Startujemy w Łodzi!

30 listopada odbędzie się inauguracja naszego cyklu w Łodzi, która pojawiła się na naszej mapie w tym roku. Przypominamy, że elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 27 listopada :)

Wysokość opłaty startowej to aktualnie 15 zł. W dniu biegu w biurze zawodów trzeba będzie zapłacić 20 zł.

Zasady rozgrywania zawodów Grand Prix Łódź CITY TRAIL będą identyczne jak w innych miastach – w trakcie trwania cyklu odbędzie się 6 biegów na dystansie 5 km. Wszystkie na tej samej trasie – ze startem i metą na Stadionie "Łodzianka"Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w minimum 4.

Trzykrotna zwyciężczyzni Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych, którego kontynuacją jest Grand Prix Łódź CITY TRAIL - Monika Kaczmarek mówi o tym, jak podchodzi do startu w cyklu. - Zawody na 5 km to pewne urozmaicenie w naszym bieganiu. Zazwyczaj startujemy na dłuższych dystansach - na 10 km i więcej. A "piątka" jest dobra dla każdego. Mimo, że biegamy szybciej niż na dłuższych dystansach, nie odczuwamy długotrwałego zmęczenia. Ja następnego dnia po starcie na 5 km nic już czuję - podkreśla 25-letnia zawodniczka, której rekord życiowy w maratonie to 2:54,24. 

Nowym elementem w łódzkim cyklu będzie klasyfikacja drużynowa. Zespół zgłoszony do rywalizacji drużynowej może być formalną lub nieformalną grupą osób, reprezentujących np. klub sportowy, stowarzyszenie, grupę przyjaciół. Do drużyny może być zgłoszona dowolna liczba zawodników, jednak do klasyfikacji końcowej będą brane pod uwagę wyniki 4 najlepszych z nich. Warunkiem uczestniczenia w klasyfikacji drużynowej jest ukończenie przez biegacza minimum 4 biegów. Drużyny można zgłaszać mailowo na adres wyniki@citytrail.pl do 30 listopada, a uzupełniać składy – do 31 grudnia.  Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jako członka drużyny jest wpisanie podczas zgłoszenia nazwy drużyny, do której przynależy.

Przed każdym z biegów głównych na dystansie 5 km odbędą się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL JuniorZapisy do tych biegów odbywają się przez internet (termin zakończenia elektronicznej rejestracji jest identyczny jak w przypadku biegu głównego). Rejestracja młodych sportowców będzie odbywać się również w dniu zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana zawsze w biurze zawodów w dniu biegu.

Plan minutowy I biegu Grand Prix CITY TRAIL w Łodzi:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego oraz biegów dziecięco młodzieżowych;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Dla przypomnienia prezentujemy terminarz całego cyklu:

Sponsor tytularny