Łódź

Łódź nowym miastem na mapie CITY TRAIL!

10.08.2014

Łódź nowym miastem na mapie CITY TRAIL!

Nie mamy ekspansywnych zapędów, jednak zdajemy sobie sprawę, że jest kilka miast, w których nie wypada nie być. Jednym z nich jest Łódź, która dołączy do naszego jesienno-zimowego cyklu w edycji 2014/2015. Pierwsze zawody w Łodzi 30 listopada!

Cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych odbywa się w Łodzi od 2010 roku, zatem nie wchodzimy na zupełnie nowy teren. Organizatorem zawodów, które dotychczas odbywały się pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych jest firma inesSport. Cykl Grand Prix Łódź CITY TRAIL będzie organizowany na terenie Parku 3 Maja. – Naszym celem jest ciągły rozwój – organizacyjny i sportowy, chcemy dotrzeć do jeszcze większej liczby biegaczy, zarówno tych doświadczonych jak i tych którzy zaczynają przygodę z bieganiem. Wierzymy, że dzięki dołączeniu do CITY TRAIL będzie to możliwe – mówi Bartek Sobecki, współorganizator Grand Prix Łódź CITY TRAIL. – Czeka nas trochę zmian. W tegorocznej edycji zawodnicy pobiegną nową trasą, poza tym pojawi się klasyfikacja drużynowa, o którą sporo biegaczy pytało w ostatnim czasie. Podczas zawodów odbywać się będą również biegi dla dzieci – wylicza Bartek.

Bieg Karnawałowy w ramach GP Łodzi

Dla Bartka – podobnie jak i dla nas – jednym z celów organizacji cyklu jesienno-zimowych biegów jest uświadomienie biegaczom, że starty w biegach przełajowych są bardzo dobrą formą na przygotowanie się do wiosennych startów, w tym maratonu.

Zasady rozgrywania cyklu są identyczne jak w innych miastach – w trakcie trwania cyklu odbędzie się 6 biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować w minimum 4. Start każdego z biegów będzie o godz. 11:00, a od 9:30 będą odbywać się biegi dzieci i młodzieży.

Terminy zawodów w Łodzi: 30.11, 14.12, 11.01, 25.01, 08.02, 08.03. Szczegółowe informacje o trasie w Łodzi opublikujemy wkrótce.

Do zobaczenia! :)

fot. MM Łódź, inesSport

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni