Łódź

Najważniejsze zasady cyklu Grand Prix

23.02.2024

Najważniejsze zasady cyklu Grand Prix

Cykl CITY TRAIL organizujemy w formule Grand Prix i nie jest to zbyt popularne rozwiązanie w świecie biegów. Jesteśmy już blisko końca sezonu 2023/2024, więc to dobry moment na przypomnienie najważniejszych zasad naszego wydarzenia oraz prezentację terminarza oficjalnych podsumowań edycji.

MEDAL TRZY BIEGI

Wszyscy, którzy pobiegną co najmniej trzy razy w trakcie edycji otrzymają pamiątkowy medal. Co ważne – nie trzeba biegać w jednym mieście – jeśli zaliczycie cykl „zaocznie” również należy się medal, ale w takiej sytuacji potrzebujemy maila na adres: kontakt@citytrail.pl, z informacją, w którym mieście medal chcecie odebrać. Dokładnie takie same zasady dotyczą cyklu CITY TRAIL Junior.

Pewnie chętnie zobaczylibyście już tegoroczny medal? Jego publikację zaplanowaliśmy na koniec lutego, zatem jeszcze chwila cierpliwości!

NAGRODY RÓWNIEŻ ZA TRZY BIEGI

Do klasyfikacji generalnej będą brane pod uwagę trzy najlepsze biegi, a więc wszyscy którzy pobiegną co najmniej trzy razy – będą skalsyfikowani i będą mieć szanse na nagrody – zarówno w klasyfikacji open, jak i wiekowych. Open nagradzamy po pięć kobiet i pięciu mężczyzn w każdym z miast. Kategorii wiekowych mamy aż 18: K/M16 (16 - 22 lata), K/M23 (23 - 34 lata), K/M35 (35 - 39 lat), K/M40 (40 - 44 lata), K/M45 (45 - 49 lat), K/M50 (50 - 54 lata), K/M55 (55 - 59 lat), K/M60 (60 - 64 lata), K/M65 (65 lat i więcej). Nagradzamy po trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej kategorii. Dodatkowo nagrodzimy po trzy najlepsze drużyny w każdym z miast.

W biegach CITY TRAIL Junior nagradzamy od kategorii D2 – po trzy miejsca - oddzielnie chłopców i dziewczęta. Wszyscy sklasyfikowani uczestnicy (czyli tacy, którzy pobiegną co najmniej trzy razy w sezonie) w kategoriach D0 i D1 otrzymają identyczne upominki – nie wyłaniamy tutaj najlepszych.

Dokładne informacje o nagrodach zaprezentujemy z początkiem marca.

ROZDANIE MEDALI I NAGRÓD

Medale będziemy rozdawać się podczas piątej kolejki biegów, ale to nie jedyna opcja odbioru pamiątkowego „krążka”. W każdym z naszych miast zorganizujemy dodatkowe, szóste wydarzenie – oficjalne podsumowanie sezonu, podczas którego nagrodzimy najszybszych Biegaczy i najszybsze Biegaczki, a także wręczymy medale. Terminarz tych spotkań znajdziecie poniżej, a szczegółowy plan minutowy opublikujemy wkrótce. Co ważne medale będą dla Was dostępne w naszych punktach partnerskich do końca maja.

fot. Karolina Krawczyk