Łódź

Zakończyliśmy rywalizację w Łodzi

08.03.2020

Szósty bieg w Łodzi przyniósł zwycięstwo Grzegorza Petrusiewicza, który tym samym zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji końcowej cyklu. Wśród kobiet triumfowała tym razem debiutująca w CITY TRAIL – Kinga Królik, a w generalce zwyciężyła nieobecna dzisiaj Monika Kaczmarek. Na wszystkie panie, które wzięły udział w dzisiejszych zawodach czekała na mecie niespodzianka – z okazji Dnia Kobiet męska część ekipy organizacyjnej wręczała biegaczkom tulipany.

23-letni Grzegorz Petrusiewicz zwyciężył dzisiaj po raz trzeci w edycji - tym razem jego wynik na 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella to 16:01. Jako drugi do mety dotarł Maciej Budziński (rezultat 16:20). Trzecie miejsce wywalczył Marcin Patecki (czas 16:22).

Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Kinga Królik, która pokonała trasę w znakomitym czasie - 17:40. Drugie miejsce zajęła Paulina Szymczak (czas 19:08), a trzecią lokatę wywalczyła Natalia Grzegorczyk (wynik 19:24).

- Wystartowałam w dzisiejszych zawodach, aby sprawdzić się przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie, które odbędą się za dwa tygodnie. Trasa CITY TRAIL w Łodzi jest bardzo przyjemna, ale też miejscami wymagająca, bo dwa razy trzeba pokonać podbieg – szczególnie dał się we znaki na ostatnim kilometrze. Mimo, że dzisiaj Dzień Kobiet, to panowie nie dawali forów – biegłam z panem, który przyspieszał, jak tylko się zbliżałam, żebym go tylko nie wyprzedziła – mówiła po biegu najszybsza z kobiet – wielokrotna medalistka krajowych mistrzostw w kategoriach juniorskich, specjalistka od biegów przeszkodowych oraz na orientację - Kinga Królik.

W imprezie wzięło udział 304 zawodników. W rywalizacji dzieci i młodzieży wystartowało 168 młodych sportowców. Uroczyste podsumowanie edycji 2019/2020 w Łodzi jest zaplanowane na 26 marca w Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (godz. 18:30). Tego dnia wręczymy pamiątkowe medale (otrzymają je zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestaw marki Salomon: torba i plecak.