z

Łódź

Instrukcja montażu i użytkowania chipów do pomiaru czasu

29.01.2020

Instrukcja montażu i użytkowania chipów do pomiaru czasu

Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące jednego z elementów systemu pomiaru czasu, z jakiego korzystamy - elektronicznych chipów. Warto zerknąć, by uniknąć niepotrzebnego stresu związanego na przykład z brakiem w wynikach.

1. Chip to ten czerwony (w przypadku karnetów Standard i zapisów na pojedyncze biegi) lub zielony (w przypadku karnetów Premium) pasek, który dla wygody użytkowania został naklejony na biały krążek. Niczego nie musicie odklejać, ani modyfikować.

2. Chipy powinny być zamontowane przy bucie. Włożone do kieszeni, czy trzymane w ręku nie zadziałają.

3. Pamiętajcie, by chipy montować poziomo - tak, jak na górnym zdjęciu. Jeśli chip "ułoży" się inaczej, sygnał jaki wysyła do urządzeń pomiarowych na starcie lub mecie może być zbyt słaby - mówiąc wprost - nie odnotujemy Was na mecie.

4. Czerwone chipy należy oddawać po każdym biegu. Chipy są kodowane na jedne zawody - jeśli pobiegniecie z krążkiem z poprzedniego miesiąca nie będziemy mieć Waszych danych w bazie.

5. Jeśli posiadacie karnet Premium - z zielonym chipem przypisanym do Was na stałe - pamiętajcie, by nie biegać z chipem przy bucie przez cały sezon. Woda, błoto, niska temperatura mają wpływ na żywotność chipów.

6. Nie biegajcie z dwoma chipami. Tak - zdarza się, że ktoś ma chipa z poprzedniego sezonu i montuje oba. W takiej sytuacji mamy dodatkowe odczyty chipów, których nie mamy w bazie na dany bieg, co dodaje pracy pomiarowcom. Jeśli nie wiecie, który chip jest aktualny - napiszcie do nas maila (wyniki@citytrail.pl) lub zapytajcie obsługę biegu (w namiocie pomiaru czasu - przy mecie).

7. Zielone chipy są przypisane do jednego miasta - jeśli wybierzecie się do innej lokalizacji - trzeba zapisać się do tego biegu oddzielnie.

8. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie do wyników, do Waszej dyspozycji jest wspomniany już adres wyniki@citytrail.pl. Im więcej szczegółów podacie od razu - tym szybciej jesteśmy w stanie rozwikłać zagadkę z brakiem, czy nieprawidłowym wynikiem.

9. Wybaczcie nam sytuacje, w których nie ma Was w wynikach pojawiających się na stronie od razu po biegu. Jak widzicie jest wiele zmiennych, które mają wpływ na odczyty chipów na mecie. Każdą problematyczną sytuację, którą do nas zgłaszacie analizujemy i uzupełniamy wyniki (mamy do dyspozycji m.in. nagrania z mety oraz notatki sędziów). Nigdy nie lekceważymy Waszych uwag. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zareagować na Wasze wiadomości od razu - szczególnie w weekend, kiedy organizujemy po 2-3 biegi.

10. Biorąc pod uwagę, że chipy nie są niezawodne - zawsze przypinajcie numer startowy (koniecznie z przodu - na koszulce/bluzie/kurtce). To duże ułatwienie dla osoby opracowującej wyniki w przypadku kłopotów z odczytami chipów.

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni