z

Łódź

Czwarty bieg w Łodzi za nami!

05.01.2020

Czwarty bieg w Łodzi za nami!

Grzegorz Petrusiewicz i Monika Kaczmarek najlepsi w styczniowym - czwartym biegu edycji 2019/2020 w Łodzi. Piekna aura, 366 dorosłych i 181 uczestników CITY TRAIL Junior - tak było w wielkim skrócie. Obyśmy spotkali się w nie mniejszym gronie podczas lutowych i marcowych zawodów!

Grzegorz Petrusiewicz zwyciężył dzisiaj po raz drugi w sezonie. Jego wynik na mecie to tym razem 15:44. Drugi był Maciej Budziński (czas 16:02), a trzeci – Wojciech Sowik (wynik 16:26). Wśród kobiet drugie zwycięstwo odniosła Monika Kaczmarek – najlepsza z kobiet w czterech edycjach naszego cyklu w Łodzi. Czas Moniki na mecie to tym razem 18:05. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Ciołak (wynik 19:11). Jako trzecia na metę wbiegła Natalia Grzegorczyk (czas 19:19).

Pogoda była dzisiaj w Łodzi sprzyjająca, warunki na trasie także. Niektórzy zawodnicy wykorzystali ten fakt, inni potraktowali ten start treningowo – tak, jak Mariusz Janicki, który przyjechał na bieg rowerem.

- Nie lubię jeździć komunikacją miejską, praktycznie cały rok jeżdżę na rowerze – dzisiaj także to mój środek transportu. Pogoda mnie nie odstrasza. A bieg – miało być luźno i tak było, a mój wynik to 21 minut. Jutro biorę udział w Biegu Trzech Król i tam chcę pobiec poniżej 20 minut – mówił na mecie biegacz.

Nasze łódzkie biegi są poprowadzone na pętli w Parku Baden-Powella. Biegowe miasteczko jest zlokalizowane w pobliżu Motodromu. Nieodłączną częścią cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży.

- Mąż, który też biega zachęcił dzieciaki do biegania, namówił je na zajęcia lekkoatletyczne, do startów w zawodach. Teraz nie trzeba ich zachęcać, są zmotywowane i same chętnie uczestniczą w biegach. W tym sezonie mają już na koncie cztery biegi CITY TRAIL, więc medale mają w kieszeni – mówi Anna Szymańska, mama dwójki uczestników CITY TRAIL Junior.

Kolejny bieg w Łodzi jest zaplanowany na 2 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 8 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w II połowie marca.

Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Sebastian Nowakowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni