z

Łódź

Grudniowa odsłona w Łodzi

08.12.2019

Grudniowa odsłona w Łodzi

Grzegorz Petrusiewicz i Milena Gierach najlepsi w grudniowych zawodach w Łodzi. Na naszej 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella rywalizowało tym razem 363 zawodników. W biegach dziecięco-młodzieżowych wzięło udział 189 młodych sportowców. 

Wynik Grzegorza Petrusiewicza to 16:16. Drugie miejsce zajął Maciej Budziński – jego czas to 16:25. Jako trzeci do mety dotarł Marcin Patecki (czas 16:44).

- Planuję ukończyć cykl i najlepiej ponownie wygrać w klasyfikacji generalnej. Będę startował również w zawodach halowych, ale myślę, że uda się pogodzić te starty z CITY TRAIL. Dzisiaj było całkiem ciepło, nie było błota na trasie, więc biegło się dobrze. To był dość taktyczny start, rywale nie naciskali, więc biegłem w grupie, a na finiszu udało mi się urwać i wywalczyć zwycięstwo – relacjonował na mecie Grzegorz Petrusiewicz.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Milena Gierach. Jej czas to 18:46. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Ciołak (18:57), a trzecia była Dominika Wiecha (19:40).

Przypominamy, że w naszych biegach jest możliwość startu charytatywnego – środki zebrane w ten sposób zostaną przekazane Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest niemal 55 000 zł.

- W zeszłym roku przebiegłam cały cykl CITY TRAIL, ale nie charytatywnie i trochę z zazdrością patrzyłam na tych zawodników, którzy mają różowe, czyli charytatywne numery startowe. Po zakończeniu edycji zdecydowałam, że pokuszę się o taki w kolejnym sezonie. Jestem matką dwójki dzieci, więc temat pomocy dzieciakom jest bliski mojemu sercu. W CITY TRAIL biegam sama, ale wszyscy coś trenujemy - nasza rodzina jest naprawdę sportowa, a grafik zajęć mocno napięty – mówiła na mecie jedna z zawodniczek – Agnieszka.

Kolejny bieg w Parku Baden-Powella jest zaplanowany na 5 stycznia, a następne: 2 lutego i 8 marca. Zawody w Łodzi odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Parków Baden-Powella i 3 Maja. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Motodromu (Park Baden-Powella). Współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Sebastian Nowakowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni