z

Łódź

W Łodzi po raz drugi - warunki sprzyjały!

03.11.2019

W Łodzi po raz drugi - warunki sprzyjały!

Taki listopad to my rozumiemy! W Łodzi słońce zachęcało dzisiaj do wyjścia z domu i aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia. Biegową formę aktywności wybrało 400 uczestników biegu głównego oraz niemal 240 dzieci, które wystartowały w CITY TRAIL Junior!

Zwycięstwo w zawodach odniósł Patryk Stypułkowski. Jego wynik to 15:49. Drugie miejsce zajął Maciej Budziński (15:52), a trzeci był Wojciech Kopeć (15:57). Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Monika Kaczmarek uzyskała czas 18:01. Drugie miejsce zajęła Magdalena Ciołak (19:14), a trzecią lokatę wywalczyła Milena Gierach (19:25).

Nieodłączną częścią naszej imprezy są zawody dziecięco-młodzieżowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

- Dzieciaki są w CITY TRAIL zakochane. Nie trzeba ich w żaden sposób namawiać do udziału w tych zawodach, same dopytują o możliwość startowania. Dzisiaj przywieźliśmy ponad 50 dzieci, a z rodzicami było nas ponad 60! Liczymy, że na następny bieg uda nam się przyjechać w jeszcze większym gronie. Po raz pierwszy byliśmy tutaj - w Łodzi w 2016 roku. Była nas wtedy piątka – ja i cztery zawodniczki, które serdecznie pozdrawiam. Z biegiem czasu zawody tak bardzo się spodobały, że teraz to już tradycja w naszej szkole, że raz w miesiącu, w niedzielę przyjeżdżamy na łódzkie zawody. A w listopadzie mamy aż dwa starty, bo za tydzień widzimy się na CITY TRAIL w Warszawie podczas Biegu Niepodległości – podkreśla Łukasz Kaźmierczak, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Bratoszewicach.

Kolejny bieg w Parku Baden-Powella jest zaplanowany na 8 grudnia, a następne na: 5 stycznia, 2 lutego i 8 marca. Zawody w Łodzi odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Parków Baden-Powella i 3 Maja. Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu Motodromu (Park Baden-Powella). Współorganizatorem naszych biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Sebastian Nowakowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni