z

Łódź

Śnieżno-lodowa Łódź

13.01.2019

Śnieżno-lodowa Łódź

"Było dziś wszystko co powinno być zimą: lód, woda, śnieg" - mówiła na mecie zwyciężczyni niedzielnego biegu w Łodzi - Zuzanna Mokros. Warunki faktycznie były niełatwe, co potwierdzają wyniki na mecie. W takich okolicznościach na naszej 5-kilometrowej trasie postanowiło sprawdzić się 368 osób.

Zwyciężczyni biegu – Zuzanna Mokros uzyskała czas 18:52. Drugą zawodniczką była Milena Gierach (21:09), a trzecią lokatę wywalczyła Dominika Wiecha (21:40).

- Trasa była dzisiaj bardzo wymagająca, ale super - lubię takie warunki. To są przełaje - im ciężej, tym lepiej – podkreśliła na mecie zwyciężczyni - Zuzanna Mokros, dodając: - Generalnie było wszystko co powinno być zimą: lód, woda, śnieg. Najtrudniej było na górce, gdzie leżało najwięcej śniegu!

Dzisiejsze zwycięstwo Zuzanny Mokros jest jej trzecim triumfem w trwającym sezonie i oznacza, że zawodniczka pochodząca z Pabianic ma olbrzymie szanse na triumf w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcą dzisiejszych zawodów został Grzegorz Petrusiewicz (z czasem 17:21). Drugi na mecie był dzisiaj Paweł Kopaczewski (17:34), a trzecie miejsce zajął Mateusz Jaszczak (17:42).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na prowadzeniu jest aktualnie Paweł Kopaczewski, ale nie może on jeszcze świętować końcowego sukcesu, bowiem szanse na zwycięstwo nadal mają m.in. najlepszy w dzisiejszych zawodach Grzegorz Petrusiewicz oraz zwycięzca dwóch poprzednich edycji - Wojciech Sowik

Tradycyjnie już, zanim na starcie stanęli dorośli, swoje zawody mieli uczestnicy CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 154 młodych sportowców.

Kolejne zawody w Łodzi odbędą się 3 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 10 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatnich zawodów. 

Lokalnym współorganizatorem zawodów w Łodzi jest firma InesSport.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

AKTYWACJA APLIKACJI PIC2GO - BEZPŁATNE ZDJĘCIA PROSTO NA FACEBOOKA

fot. Sebastian Nowakowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni