z

Łódź

Mocna stawka w Łodzi

11.03.2018

Mocna stawka w Łodzi

Niedzielny bieg był nietypowy – czołówkę utworzyli zawodnicy, dla których bieg był „przetarciem” przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych (odbędą się one za tydzień w Żaganiu), ale którzy nie uczestniczą w rywalizacji w cyklu Grand Prix. Tym samym dwaj najmocniejsi biegacze klasyfikacji generalnej – zajęli miejsca poza podium. Bieg wygrał Robert Głowala, z wynikiem 15:31, który jest rekordem trasy.

- Trasa była dzisiaj wymagająca, dużo błota, nie do końca na kolce, które sprawdzały się na błotnistych odcinkach, a już mniej na kamieniach. Od początku ruszyłem mocno, a ostatnie 2 kilometry kontrolowałem rywali. Był to mój pierwszy start w CITY TRAIL w Łodzi – zobaczymy, czy pomoże w walce podczas mistrzostw Polski – mówił na mecie Robert Głowala, brązowy medalista mistrzostw Polski w półmaratonie z 2017 roku.

Trzecie miejsce zajął Tomasz Osmulski, który wygrał CITY TRAIL w edycji 2015/2016, jednak w kończącym się dzisiaj sezonie pobiegł dopiero drugi raz.

- Szczerze mówiąc myślałem, że trasa będzie bardziej zmarznięta, a zarazem szybsza, a okazało się, że dzisiaj mieliśmy wiosnę. Mocna konkurencja przed przełajowymi mistrzostwami Polski  umożliwiła zrobienie dobrego sprawdzianu. Jestem zadowolony zarówno z czasu, jak i miejsca, które dziś wywalczyłem. Mam nadzieję, że nasza ekipa z RKS Łódź powalczy za tydzień nie tylko indywidualnie, ale również w klasyfikacji drużynowej. Trzymajcie kciuki za biegaczy z Łodzi! – podkreślił po biegu Tomasz Osmulski, wielokrotny medalista krajowego czempionatu.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Zuzanna Mokros – druga zawodniczka klasyfikacji generalnej (jej dzisiejszy czas to 18:28).

Linię mety niedzielnego biegu minęło 345 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 85 młodych adeptów biegania.

W sześciu łódzkich „piątkach” wzięło udział łącznie ponad 3000 zawodników - 2219 dorosłych oraz 801 dzieci. Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w naszych zawodach w Łodzi biegało średnio 503 uczestników – 370 dorosłych i 133 dzieci. Najwyższą frekwencję odnotowaliśmy w listopadzie –440 dorosłych oraz 169 dzieci.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 390 dorosłym. Wśród nich najlepszym został Wojciech Sowik, drugie miejsce wywalczył Adam Włodarczyk, a trzecie Paweł Kopaczewski. W rywalizacji kobiet triumfowała Monika Kaczmarek, drugą lokatę zajęła Zuzanna Mokros, a trzecią – Magdalena Pierzchała.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 27 marca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport.

WYNIKI zawodów

KLASYFIKACJA GENERALNA

WYDARZENIE CITY TRAIL Łódź na Facebooku

fot. Karolina Bandel


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni