z

Łódź

Wyniki Plebiscytu na Najlepszego Biegacza 2017 roku!

13.02.2018

Wyniki Plebiscytu na Najlepszego Biegacza 2017 roku!

Udany debiut Plebiscytu w zeszłym roku skłonił nas do organizacji drugiej edycji. Nominowaliśmy 10 osób, spośród których nagrodziliśmy 5. Zwycięstwo odniósł mistrz Polski Juniorów w biegu na 5000 m oraz na 2000 m z przeszkodami, ósmy zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów na 3000 m z przeszkodami - Nikodem Dworczak!

Rozstrzygnięcie Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2017 roku:

  1. Nikodem Dworczak
  2. Kamil Jastrzębski
  3. Dawid Malina
  4. Aleksandra Lisowska
  5. Aleksandra Brzezińska
  6. Angelika Mach
  7. Kamil Karbowiak
  8. Sylwia Ślęzak
  9. Mateusz Kaczmarek
  10. Mateusz Demczyszak


Przypomnijmy, że głosowanie w plebiscycie było podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbył się na facebook’owym profilu CITY TRAIL. Na kandydatów można było głosować przez kliknięcie któregokolwiek z dostępnych przycisków reakcji (np. „Lubię to”) pod zdjęciem kandydata. Na podstawie liczby kliknięć została stworzona klasyfikacja, w której kandydatom przyznano miejsca od 1. do 10. Za przyznane miejsce kandydaci otrzymali punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. 5. Głosowanie trwało przez 10 dni i zostało zakończone 8 lutego o godz. 21:00. Wśród kibiców najwięcej głosów zgromadziła Aleksandra Lisowska – 598. Drugie miejsce zajął Kamil Jastrzębski – 569, a trzecie – Nikodem Dworczak – 489.

Drugi etap to głosowanie jury, które ustaliło swoją klasyfikację i na jej podstawie przyznało punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. W głosowaniu jury najwięcej głosów uzyskał Dawid Malina, drugie miejsce zajął Nikodem Dworczak, a trzecie – Kamil Karbowiak.

W przypadku takiej samej liczby punktów po zsumowaniu obu etapów decydowało głosowanie na Facebooku.

Nagrodą główną za tytuł Najlepszego Biegacza CITY TRAIL w 2017 roku jest nagroda pieniężna wysokości 2000 zł. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 2-5 otrzymają nagrody w wysokości 500 zł. Dodatkowo zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymają zaproszenia na weekend do Hotelu IBB Długi Targ w Gdańsku. Na tym nie koniec – na weekend w Gdańsku pojadą również Aleksandra Lisowska i Dawid Malina, których zdjęcia poddane głosowaniu w Plebiscycie uzyskały najwięcej udostępnień.

Każdy z zawodników, który wziął udział w Plebiscycie będzie uhonorowany pamiątkową statuetką. Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii kończących edycję. 

Przewidzieliśmy także pięć nagród za najciekawsze komentarze zachęcające do oddania głosów - oficjalne kubki CITY TRAIL otrzymają: Anna Dakowska, Agnieszka Hawron, Emil Kamiński, Waldemar Mikołaj i Beata Myrcha.

Partnerem Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2017 roku jest Hotel IBB Długi Targ w Gdańsku. Patroni medialni to miesięcznik Bieganie oraz portale Polska Biega i runandtravel.

Na koniec przypomnijmy sukcesy nagrodzonych zawodników w 2017 roku:

Nikodem Dworczak

Mistrz Polski Juniorów w biegu na 5000 m oraz na 2000 m z przeszkodami. Ósmy zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Kamil Jastrzębski

Mistrz Polski w Biegu Alpejskim oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Jest zawodnikiem, który jako jeden z nielicznych regularnie biega poniżej 15 minut na naszej trasie - w roku 2017 granicę 15 minut "złamał" 5 razy.

Dawid Malina

Halowy mistrz Polski w biegu na 5000 m, wicemistrz Polski w półmaratonie, brązowy medalista Mistrzostw Polski na 10 000 m.

Aleksandra Lisowska

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w półmaratonie.

Aleksandra Brzezińska

Wicemistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni