z

Łódź

Adam Włodarczyk zwycięzcą w Łodzi

10.12.2017

Adam Włodarczyk zwycięzcą w Łodzi

Grudniowa odsłona naszego cyklu w Łodzi odbyła się w delikatnie zimowej aurze. Warunki na trasie były wymagające, co ma swoje odzwierciedlenie w wynikach osiągniętych przez biegaczy, ale jak zawsze powtarzamy - im trudniej na trasie, tym większa satysfakcja na mecie! Linię mety biegu głównego minęło 375 zawodników. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 149 młodych adeptów biegania.

Zwycięzcą biegu został Adam Włodarczyk, z czasem 16:13. W rywalizacji pań jako pierwsza minęła linię mety Monika Kaczmarek. Jej wynik na 5-kilometrowej trasie to 18:15.

- To był mój drugi start w CITY TRAIL. Przed miesiącem prowadziłem bieg Wojtkowi Sowikowi, który jest moim bardzo dobrym kolegą i potrzebował mocnego przetarcia przez mistrzostwami Polski w przełajach. Tym razem biegłem już na „swój” wynik. Trasa była dobrze przygotowana i super oznaczona. Miejscami trzeba było uważać na błoto i kałuże. Bardzo trudna technicznie jest „nawrotka” na górce. Ze względu pogodę i stan trasy zdecydowałem się biec w kolcach mając na uwadze lepszą przyczepność – mówił na mecie najszybszy zawodnik dzisiejszego biegu. – Tak, jak wspomniałem dzisiaj interesowało mnie zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ specjalizuję się w biegu na 1500 m, a biegi przełajowe to dla mnie coś zupełnie innego. Tym bardziej cieszy taki sukces. Cieszę się, że mam możliwość biegania w cyklu, bo to świetna forma sprawdzenia swojego poziomu wytrenowania w danym okresie treningowym. Dla mnie to też zabawa i możliwość rywalizacji, ponieważ kocham rywalizować. Ciągłe czuję głód wygrywania. Ale jestem spokojny, bo mam świetnego trenera – Piotra Kuczkowskiego. Wiem, że współpraca z nim to najlepsze, co mogło mnie spotkać i już wkrótce będę gotowy do walki o najwyższe cele – dodał trzykrotny medalista mistrzostw Polski na dystansie 1500 m.

Wśród zawodników startujących w naszym cyklu jest wielu debiutantów, ale też sporo osób, które znają CITY TRAIL od lat. Są też tacy, którzy wrócili w tym roku po przerwie. - Jestem podwójnie zadowolony z dzisiejszych zawodów. Po pierwsze był to debiut mojej dwuletniej córki, która dzielnie walczyła na trasie biegów CITY TRAIL Junior w grupie D0, a po drugie wróciłem na trasę cyklu po kilku sezonach przerwy - mówił na mecie Maciek Woźnicki. – Teraz raz w miesiącu będą mógł po biegu na spokojnie zjeść parę pączków – dodał z uśmiechem.

Kolejne zawody odbędą się już w 2018 roku: 14 stycznia, 11 lutego i 11 marca. 

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Łódź na Facebooku

fot. Karolina Bandel


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni