z

Łódź

Łódź: Wojtek Sowik znowu najlepszy

05.11.2017

Łódź: Wojtek Sowik znowu najlepszy

438 dorosłych i niemal 170 dzieci - to niedzielny bieg w Łodzi w liczbach. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł najlepszy biegacz poprzedniej edycji - Wojciech Sowik. Wśród pań triumfowała Magdalena Pierzchała.

Najszybszy w dzisiejszym biegu – Wojciech Sowik uzyskał czas 15:36. – Po tylu biegach na tej trasie, dopiero dzisiaj poczułem, że jest ona naprawdę ciężka. Do niemal 3 km bieg prowadził Adam Włodarczyk, któremu bardzo dziękuję za pomoc w utrzymaniu mocnego tempa. Kiedy wyszedłem na prowadzenie biegło mi się coraz ciężej – relacjonował po zawodach zwycięzca. – Aktualnie przygotowuję się do mistrzostw Polski w biegach przełajowych, więc starty w CITY TRAIL to idealna forma treningu – dodał.

Drugą lokatę wywalczył Adam Włodarczyk (15:45), a trzeci na mecie zameldował się Tomasz Osmulski (16:09). - Dzisiejszym startem wracam po dłuższej przerwie na biegowe trasy. Cieszę się że na zawodach CITY TRAIL w Łodzi startuje coraz więcej biegaczy i jest coraz ciekawsza rywalizacja. Dziś sił wystarczyło mi tylko na pierwszy kilometr z młodszymi kolegami, ale w grudniu już tak łatwo skóry nie sprzedam – podkreślił po biegu Tomek.

Triumf w kategorii pań odniosła Magdalena Pierzchała (19:38). Drugie miejsce zajęła Marta Bukowska (20:56), a trzecie – Dominika Wiecha (20:57).

Wielu startujących w cyklu zawodników nie miało wcześniej do czynienia z biegami przełajowymi i to właśnie CITY TRAIL przekonuje ich do wybierania tego typu imprez. - To moje pierwsze zawody od wakacji, po zakończeniu przygody z startami na bieżni cały czas staram się być aktywna – mówiła na mecie jedna z uczestniczek zawodów - Agata Pskit. - Po dzisiejszych zawodach złapałam „bakcyla” na dalsze starty w przełajowych „piątkach”.

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Parku Baden-Powella w Łodzi odbędą się 10 grudnia. Cykl potrwa do 11 marca 2018.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Łódź na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Karolina Bandel

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni