z

Łódź

Piąta zbiórka dla 6-letniego Oskara!

03.02.2017

Piąta zbiórka dla 6-letniego Oskara!

Cykl CITY TRAIL Junior to nie tylko zawody dla dzieci i młodzieży, ale także pomoc potrzebującym dzieciom. Podczas naszych sześciu kolejek połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na cele charytatywne. W piątej serii biegów wesprzemy Oskara, u którego zdiagnozowano wadę genetyczną - zespół Phelan-McDermid.

O chłopcu opowiada Darek – tata Oskara:

Oskar urodził się w 32. tygodniu ciąży drogą cesarskiego cięcia, ważąc zaledwie 1020g. Miał niewydolność oddechową, przykurcz zgięciowy prawego nadgarstka, ciężką zamartwicę urodzeniową, posocznicę bakteryjną, niedokrwistość, dysplazje oskrzelowo-płucną. W chwili obecnej po ciężkiej walce o życie Oskar jest 6-letnim pogodnym i wesołym chłopcem z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową u którego dodatkowo zdiagnozowano wadę genetyczną zespół Phelan-McDermid. Wada ta charakteryzuje się występowaniem hipotomii, opóźnionym rozwojem psychomotorycznym i intelektualnym, znacznymi zaburzeniami rozwoju mowy lub całkowity jej brak, prawidłowym lub przyspieszonym wzrastaniem oraz nieznacznymi cechami dysmorfii.      

Oskar jest dzieckiem poruszającym się na wózku inwalidzkim, posadzony sam dopiero zaczyna siadać, ponadto przy asekuracji chętnie uczy się chodzić. Często jest pionizowany w pionizatorze. Wydaje tylko przypadkowe dźwięki, nie potrafi  samodzielnie się najeść lub napić, nie kontroluje potrzeb fizjologicznych oraz posiada dużo ruchów mimowolnych. Jednym słowem jest uzależniony tylko od nas i wymaga całodobowej opieki, a co dalej za tym idzie kompleksowej rehabilitacji i szeregu wizyt u specjalistów, m.in. neurologa, ortopedy, logopedy.

Co roku jeżeli tylko pozwala na to zdrowie Oskarka staramy się wyjeżdżać na kilka turnusów rehabilitacyjnych. Strasznie się cieszymy, gdyż przez ciężką pracę, jaką Oskar wykonuje na turnusach robi duże postępy nie tylko ruchowe, ale przede wszystkim intelektualne. Widzimy, że nasz trud wkładany w  walkę z codziennością o lepsze jutro, małymi kroczkami przynosi efekty. Na ten rok planujemy dalej intensywnie prowadzić rehabilitację synka na co najmniej pięciu turnusach (25 tys. zł) oraz po raz pierwszy chcielibyśmy wyjechać na delfinoterapię do Turcji (koszt ok. 20 tys. zł). Pierwszy, dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny zaczynamy już 12 lutego w ośrodku Neuron w Małym Gacnie. Jednak naszym wiosennym celem jest zakup trójkołowego rowerka rehabilitacyjnego dla naszej małej pociechy (cena 3900 złotych).

Jak pomożemy?

Koszt udziału w zawodach CITY TRAIL Junior to 5 zł. Połowa każdej opłaty startowej z dziesięciu imprez piątej kolejki będzie przekazana dla Oskara. Ponadto przekażemy też 1/6 środków, jakie zebraliśmy na nasze zbiórki podczas zapisów na karnety (przypomnijmy, że karnet można było opłacić najpóźniej przed trzecim biegiem i kosztował 20 zł, a w jego ramach był start we wszystkich sześciu biegach w danym mieście).

To jeszcze nie wszystko. Podczas naszych biegów, w biurze zawodów CITY TRAIL Junior zawsze znajdziecie specjalną skarbonkę, do której możecie wrzucać dobrowolne kwoty. Z kolei przy elektronicznej rejestracji na biegi dziecięco-młodzieżowe możecie wpłacić dodatkową kwotę na zbiórkę. Oczywiście wszystkie te wpłaty w całości przekażemy dla Oskara.

Każdy z Was może pomóc wpłacając środki bezpośrednio na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" lub przekazując 1% podatku. 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni