Łódź

CITY TRAIL: zakończenie edycji w Poznaniu i Łodzi

18.03.2016

CITY TRAIL: zakończenie edycji w Poznaniu i Łodzi

Nasz cykl jest nietypowy z kilku względów. Jednym z nich jest uroczyste podsumowanie edycji, które odbywa się na oddzielnej – siódmej imprezie. Tego dnia nagradzani są najszybsi zawodnicy, a wszyscy którzy biegali w co najmniej 4 biegach otrzymują zasłużone medale. W tym tygodniu odbyły się dwie gale podsumowujące edycję – 15 marca w Poznaniu i 17 marca w Łodzi.

Poznań

Poznań to miasto, w którym rozpoczynaliśmy organizację naszych biegów. Miniona edycja była już siódmą przez nas organizowaną, nic więc dziwnego że to właśnie w Poznaniu mamy największą frekwencję. Sezon 2015/2016 przyniósł kolejne wzrosty! Liczba sklasyfikowanych biegaczy to 1082 osoby (16% więcej niż przed rokiem), a uczestników, którzy startowali co najmniej raz było 2101 (14% więcej niż w poprzedniej edycji)!

W cyklu CITY TRAIL Junior sklasyfikowanych zostało 269 uczestników, a unikalnych zawodników mieliśmy aż 737! Wzrosty, jakie odnotowaliśmy przeszły nasze oczekiwania :) Liczba sklasyfikowanych biegaczy jest aż o 84% większa niż w poprzednim sezonie, a unikalnych uczestników – o 58% większa.

Co nas bardzo cieszy to procentowy udział kobiet – nad Rusałką średnio aż 36,9% stanowiły panie! :)

Najlepszymi zawodnikami edycji 2015/2016 zostali Angelika Stefańska i Marcin Fehlau. Najlepszy wynik Angeliki to 18:32, a Marcina – 15:27. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniósł pierwszy skład Poznańskich Chartów. Pełna klasyfikacja generalna w Poznaniu znajduje się TUTAJ. Klasyfikacja CITY TRAIL Junior jest pod TYM LINKIEM. A TUTAJ znajdziecie wyniki rywalizacji drużynowej. 

Ceremonię kończącą cykl uświetnił krótki, spontaniczny występ Jacka MEZO Mejera, która na naszej trasie wywalczył nie tylko pamiątkowy medal, ale też kilkukrotnie poprawiał swoje rekordy życiowe :)

Łódź

CITY TRAIL w Łodzi jest obecny od dwóch edycji. Wcześniej przełajowe zawody w Łodzi organizowane były pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. Lokalnym organizatorem naszego cyklu jest firma InesSport.

W edycji 2015/2016 sklasyfikowanych zostało 306 biegaczy, a takich, którzy startowali co najmniej raz mieliśmy 577. W CITY TRAIL Junior liczba uczestników, którzy wystartowali 4 razy lub więcej to 70. Zawodników, którzy wystartowali co najmniej raz było 129.

Procentowy udział kobiet w Łodzi to 33,1.

Najszybszymi biegaczami zostali Monika Kaczmarek i Tomasz Osmulski. Najlepszy wynik Moniki – 17:25 – to jednocześnie rekord naszej trasy w Parku 3 Maja. Tomek Osmulski najszybciej pokonał 5-kilometrową pętlę w 15:42, co również jest rekordem trasy. W rywalizacji drużynowej zwyciężył pierwszy skład Akademiabiegacza.pl S.L. Salos-Wodna Łódź. Pełna klasyfikacja generalna w Łodzi znajduje się TUTAJ. Klasyfikacja CITY TRAIL Junior jest pod TYM LINKIEM. A TUTAJ znajdziecie wyniki rywalizacji drużynowej.

Nagrodami w biegu głównym dla najlepszych zawodników w klasyfikacji OPEN są zegarki Suunto, sprzęt marki Salomon oraz zestawy od Good Food. W kategoriach wiekowych nagradzamy gadżetami Salomona oraz książkami od Wydawnictwa Galaktyka. Najlepszy drużyny wywalczyły zestawy suplementów diety Etixx. W CITY TRAIL Junior nagrodami są produkty OKT kids, książki Wydawnictwa Skrzat i koszulki od Nationale-Nederlanden. Podczas ceremonii nagrody ufundowane przez Nationale-Nederlanden odbierają zwycięzcy konkursu "Aktywnie-razem!" – bony o wartości 1000zł na do naszych Sklepów Partnerskich.

Kolejna edycja rusza w październiku, ale nie oznacza to, że będziecie musieli czekać tak długo na kolejne spotkanie z nami :) Przypomnimy o sobie w lipcu podczas CITY TRAIL on Tour! W dwa tygodnie odwiedzimy każde z miast, w których organizujemy cykl Grand Prix. Będzie mieć okazję sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce.

Do zobaczenia! :)