Łódź

Po raz szósty w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi!

02.03.2016

Po raz szósty w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi!

W najbliższy weekend organizujemy trzy kolejne biegi – w sobotę w Poznaniu, a  w niedzielę – w Bydgoszczy i Łodzi. Zawody będą ostatnią okazją, by sprawdzić formę na 5-kilometrowych trasach przed wiosennymi startami.

Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na trzy dni przed biegiem, a więc dla biegu w Poznaniu - w środę, 2 marca o 23:59, a dla biegów w Bydgoszczy i Łodzi - w czwartek, 3 marca – również minutę przed północą. Do listy startowej będzie mogli dopisać się również w dniu biegu.

Co prognozują na weekend meteorolodzy? W Poznaniu – do 8 stopni powyżej zera i przelotne opady deszczu. W Bydgoszczy – maksymalnie 7 stopni i sporo słońca. W Łodzi – 9 stopni i podobnie jak w Bydgoszczy – ma być raczej słonecznie.

Biuro zawodów

Jak zwykle będziecie mieć możliwość odebrania opłaconych pakietów startowych przez dwa dni – w dniu biegu w biurze zlokalizowanym w okolicy startu lub mety (szczegółowe informacje o lokalizacji znajdują się w zakładkach poszczególnych miast pod hasłem TRASA), w godz. 8:30-10:30, a także:

- w Poznaniu – 4 marca w SklepieBiegacza.pl Polonez (al. Niepodległości 36), w godz. 12:00-18:30,

- w Bydgoszczy – 5 marca w klubie Fit Max Gym (ul. M. Skłodowskiej-Curie 29), w godz. 10:00-16:00,

- w Łodzi – 5 marca w Sklepie Trucht – Centrum Endorfin (ul. Piotrkowska 138/140), w godz. 11:00-16:00.

Pamiętajcie, że osoby, które nie opłacą startu przez internet nie mogą odebrać pakietu dzień przed biegiem, a jedynie w dniu zawodów.

Rywalizacja najlepszych

W rywalizacji najlepszych kobiet w Poznaniu już w poprzednich zawodach zwycięstwo zapewniła sobie Angelika Stefańska, która wygrała cztery biegi. Na drugim miejscu jest aktualnie Dorota Przybysz (dwa razy druga, raz trzecia i raz piąta), a na trzecim - Małgorzata Nowak (raz pierwsza, dwa razy trzecia i raz piąta), ale o lokatę na podium może powalczyć jeszcze Justyna Olejniczak, która ma na koncie dwa drugie i jedno trzecie miejsce.

Wśród mężczyzn pewien wygranej w klasyfikacji generalnej jest Marcin Fehlau – wygrał cztery razy, raz był drugi. Drugie miejsce zajmuje obecnie Marcin Kęsy – trzy razy drugi i raz trzeci na mecie, a trzecie – Piotr Tomczyk – raz drugi, trzy razy trzeci i raz piąty. Wiele wskazuje na to, że kolejność w „generalce” już się nie zmieni.

W Bydgoszczy bardzo bliska zwycięstwa jest Marta Szenk – najlepsza zawodniczka poprzedniego sezonu CITY TRAIL. Jedyną biegaczką, która może zagrozić Marcie jest Paulina Kulpa, która w trzech biegach zajęła raz pierwsze i dwa raz trzecie miejsce. Na podium znajdzie się Natalia Kożuchowska – dwa razy druga, raz czwarta i raz piąta zawodniczka bieżącej edycji. W przypadku nieobecności Pauliny Kulpy w niedzielnym biegu, największe szanse na miejsce w pierwszej trójce ma Jolanta Gurna – raz trzecia, raz piąta, raz szósta i raz siódma zawodniczka.

Rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mężczyzn jest już rozstrzygnięta – tytuł najlepszego zawodnika obronił Bartosz Kotłowski, który wygrał cztery biegi. Pewne miejsce na podium ma Mikołaj Raczyński – trzy razy drugi i dwa razy trzeci na mecie. Największe szanse na uzupełnienie podium ma Vegard Danielsen – raz pierwszy, raz dugi i raz trzeci, ale jeśli zawodnik z Norwegii nie pojawi się na niedzielnym biegu, jego miejsce mają szanse zająć zawodnicy z dalszych miejsc.

W Łodzi po raz drugi z rzędu w naszym cyklu triumfuje Monika Kaczmarek - wygrała w bieżącej edycji cztery biegi – wszystkie, w których brała udział. Drugie miejsce zajmuje aktualnie Dominika Wiecha, a trzecie Magdalena Pierzchała, ale duże szanse na podium mają nadal Sylwia Ślęzak i Zuzanna Mokros. Obie zawodniczki startowały jak dotąd po trzy razy, zatem aby zostały sklasyfikowane muszą pobiec w niedzielnych zawodach.

Rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mężczyzn również jest już rozstrzygnięta – tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Tomasz Osmulski, który wygrał trzy biegi, a raz był drugi. O drugie miejsce walczą Grzegorz Petrusiewicz i Błażej Skowroński – jak dotąd zgromadzili dokładnie taką samą liczbę punktów.

Po biegu

Po biegu każdy z Was będzie mógł posilić się waflami kukurydzianymi Good Food oraz ciepłym izotonikiem Etixx. Nie zabraknie gorącej herbaty i słodkiej przekąski :) Każdy będzie mógł skorzystać z masaży i porad fizjoterapeutów Angelini.

Pamiętajcie, że po każdym biegu organizujemy konkursy. I tak w sobotni wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań  odbędzie się konkurs z karnetami do klubu  Red-Fitness. Natomiast w niedzielny wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz rozdamy karnety do klubu Fit Max Gym, a na Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź będą do wygrania wejściówki do klubu Evergym Fitness&More.

Mistrzostwa Polski Night Runners i Mistrzostwa Poznania Harcerzy

Podczas sobotniego biegu nad poznańską Rusałką odbędą się IV Mistrzostwa Night Runners na dystansie 5km oraz 4 Mistrzostwa Poznania Harcerzy w Biegach Przełajowych. Chcąc wziąć udział w którejś z rywalizacji, wystarczy zaznaczyć dodatkową klasyfikację podczas zgłoszenia na naszej stronie. W przypadku rejestracji w dniu biegu, trzeba chęć udziału w mistrzostwach, zaznaczyć na formularzu zgłoszeniowym. Uwaga – w Mistrzostwach Night Runners mogą wziąć udział tylko członkowie NR.

Więcej szczegółów oraz regulamin Mistrzostw NR znajdziecie TUTAJ. Informacje o zawodach dla harcerzy są dostępne na facebook’owym wydarzeniu.

Wszelkie informacje dotyczące każdego z biegów znajdziecie na naszej stronie w odpowiednich zakładkach. Pod hasłem GRAND PRIX w głównym menu jest dział PRZYDATNE INFOMACJE a tam szczegóły dotyczące zapisów, pracy biura zawodów, upoważnienia do odbioru pakietu za inna osobą, plan minutowy. Z kolei lokalizacja biegów i mapy tras znajdują się w zakładce każdego z miast pod hasłem TRASA.

fot. Piotr Dymus