z

Łódź

W weekend biegamy w Olsztynie, Trójmieście i Łodzi

10.02.2016

W weekend biegamy w Olsztynie, Trójmieście i Łodzi

Trwa piąta seria naszych biegów. Najbliższe zawody odbędą się nad Jeziorem Długim w Olsztynie, w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku oraz w Parku 3 Maja w Łodzi. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę termometry będą wskazywać kilka stopni powyżej zera, może też przelotnie padać deszcz. Podczas niedzielnego biegu w Łodzi odbędzie się konkurs na najlepsze karnawałowe przebranie - zachęcamy do startu w nietypowym stroju!

Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na trzy dni przed biegiem, a więc dla biegu w Olsztynie - w środę, 10 lutego o 23:59, a dla biegów w Gdańsku i Łodzi - w czwartek, 11 lutego – również minutę przed północą. Do listy startowej będzie mogli dopisać się również w dniu biegu.

Biuro zawodów

Jak zwykle będziecie mieć możliwość odebrania opłaconych pakietów startowych przez dwa dni – w dniu biegu w biurze zlokalizowanym w okolicy startu lub mety (szczegółowe informacje o lokalizacji znajdują się w zakładkach poszczególnych miast pod hasłem TRASA), w godz. 8:30-10:30, a także:

- w Olsztynie – 12 lutego w SKLEPBIEGOWY.com (ul. Stare Miasto), w godz. 13:00-19:00,

- w Gdańsku – 13 lutego w SKLEPBIEGOWY.com (ul. CH Manhattan, ul. Grunwaldzka 82), w godz. 13:00-19:00.,

- w Łodzi – 13 lutego w Sklepie Trucht-Centrum Endorfin (ul. Piotrkowska 138/140), w godz. 11:00-16:00.

Pamiętajcie, że osoby, które nie opłacą startu przez internet nie mogą odebrać pakietu dzień przed biegiem, a jedynie w dniu zawodów.

Rywalizacja najlepszych

W poprzednim biegu w Olsztynie, który odbył się 16 stycznia wystartowało 337 osób oraz 61 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Monika Jackiewicz oraz Artur Olejarz. Wynik Moniki to 19:47, a Artura – 16:42. Monika jest już pewna wygranej klasyfikacji generalnej – ma na koncie cztery wygrane. O pozostałe miejsca na podium najprawdopodobniej powalczą Marta Barcewicz – cztery razy druga oraz Magdalena Trzeciak – trzy razy trzecia.

Wśród mężczyzn trzy wygrane ma na koncie Artur Olejarz i to on jest najbliżej zwycięstwa w "generalce". Miejsce w pierwszej trójce mają szanse zdobyć Paweł Pszczółkowski – raz pierwszy i raz drugi, Wojciech Kopeć – dwa razy drugi, Dariusz Jurewicz – dwa razy trzeci i raz czwarty oraz Wojciech Kłos – raz trzeci i raz czwarty na mecie. 

W styczniowym biegu w Trójmieście wystartowało 365 osób oraz 123 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Magdalena Dias oraz Oskar Przysiężny. Wynik Magdaleny to 20:27, a Oskara – 16:30. Oskar Przysiężny, który ma na koncie trzy wygrane i jedno drugie miejsce jest już pewien wygranej w klasyfikacji generalnej. O kolejne miejsca na podium walczą Michał Rolbiecki – trzy razy drugi oraz Łukasz Gurfinkiel – dwa razy trzeci i dwa razy czwarty.

W rywalizacji kobiet bliska triumfu w "generalce" jest Magdalena Dias, która zwyciężała trzy razy. Największe szanse, by stanąć na niższych stopniach podium mają Magdalena Święcka – dwa razy druga i dwa razy trzecia oraz Julia Dias – dwa razy trzecia i raz siódma. 

Z kolei w Łodzi w ostatnim biegu wystartowało 305 osób oraz 55 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Zuzanna Mokros oraz Błażej Skowroński. Wynik Zuzanny to 20:18, a Błażeja – 17:05. Wśród mężczyzn pewien zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest już Tomasz Osmulski, który ma na koncie trzy wygrane i jedno drugie miejsce. O kolejne miejsca na podium walczą Grzegorz Petrusiewicz – trzy razy drugi i raz trzeci, wspomniany już Błażej Skowroński – raz pierwszy, dwa razy trzeci i raz czwarty oraz Szymon Kotyla – raz trzeci i dwa razy czwarty.

W rywalizacji kobiet duże szanse na wygranie "generalki" ma Monika Kaczmarek, która zwyciężała trzy razy. Największe szanse, by stanąć na niższych stopniach podium mają Sylwia Ślęzak – trzy razy druga, Zuzanna Mokros – raz pierwsza i raz trzecia oraz Małgorzata Michalak-Mattar -  dwa razy trzecia.

Po biegu

Po biegu każdy z Was będzie mógł posilić się waflami kukurydzianymi Good Food oraz ciepłym izotonikiem Etixx. Nie zabraknie gorącej herbaty i słodkiej przekąski :) Dodatkowo w Trójmieście i Łodzi każdy będzie mógł skorzystać z masaży i porad fizjoterapeutów Angelini.

Pamiętajcie, że po każdym biegu organizujemy konkursy. I tak w sobotni wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Olsztyn odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Sylwetka. Natomiast w niedzielny wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Trójmiasto rozdamy karnety do klubu fitness Marlet, a na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź – do wygrania będą wejściówki do klubu Evergym Fitness&More.

Wszelkie informacje dotyczące każdego z biegów znajdziecie na naszej stronie w odpowiednich zakładkach. Pod hasłem GRAND PRIX w głównym menu jest dział PRZYDATNE INFOMACJE a tam szczegóły dotyczące zapisów, pracy biura zawodów, upoważnienia do odbioru pakietu za inna osobą, plan minutowy. Z kolei lokalizacja biegów i mapy tras znajdują się w zakładce każdego z miast pod hasłem TRASA.

fot. Piotr Dymus

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni