Łódź

Podsumowanie zbiórki podczas dwóch pierwszych kolejek CITY TRAIL Junior

21.12.2015

Podsumowanie zbiórki podczas dwóch pierwszych kolejek CITY TRAIL Junior

W trwającej edycji naszego cyklu postanowiliśmy zmienić formułę opłaty startowej w zawodach dla dzieci i młodzieży. Połowę wpisowego przekazujemy na cele charytatywne. Każda seria biegów to inny cel. Znamy już dokładne sumy, jakie przekażemy dla dwóch pierwszych dzieci :)

Na kwotę, którą przekażemy dzieciakom składają się opłaty pobierane przez nas w dniu biegu, wpłaty z karnetów oraz dobrowolne kwoty, jakie wrzucacie do skarbonek podczas zawodów. Wpisowe za pojedynczy bieg to 2 zł, z czego 1 zł jest przekazywany właśnie na cele charytatywne. Również połowa kwoty z każdego karnetu, który kosztuje 10 zł powędruje do dzieci. Ponieważ mamy 6 kolejek biegów sumę, jaka wpłynęła z karnetów w każdym z miast (ich wykupienie już jest niemożliwe) podzieliśmy przez 6 i stąd wiemy już, że dla każdego dziecka wpłacimy minimum 927 zł 16 gr. Najwięcej karnetów - 304 wykupiliście w Poznaniu. Na drugim miejscu jest Warszawa - 262 karnety, a na trzecim Bydgoszcz - 165 karnetów. W kolejnych miastach kupiliście kolejno: 103 karnety - Wrocław, 64 - Łódź i Szczecin, 54 - Olsztyn, 51 - Trójmiasto, 41- Katowice, 39 - Lublin.

Wpłaty z karnetów to oczywiście tylko jedna składowa całej sumy, bo druga część to zbiórka podczas biegów :) I tak w pierwszej kolejce uzbieraliśmy 1516 zł 10 gr, a w drugiej 1284 zł 10 gr. Po sumowaniu kwot ze skarbonek i z karnetów otrzymujemy 2443 zł 26 gr w pierwszej serii biegów i 2211 zł 26 gr – w drugiej :)

Pierwsza kwota zostanie przekazana 3-letniej Tosi Ćwikły z Nakła. Dziewczynka zachorowała na niezwykle rzadkie zapalenie mózgu – zespół Rasmussena. Objawia się drgawkami, złożonymi napadami, padaczką i postępującym porażeniem połowiczym (obejmującym mięśnie jednej połowy ciała). Choroba może doprowadzić do nagłej śmierci. Aktualnie Tosia jest już po operacji, przechodzi rehabilitację. Rodzice dziewczynki są Wam bardzo wdzięczni za pomoc :)

W drugiej kolejce zbieraliśmy dla kilkumiesięcznej Ani Stolarskiej z Gdańska, która urodziła się z wadą serca. Jej operacja nie cierpiała zwłoki, musiała być przeprowadzona w ciągu 3-4 miesięcy od urodzenia (dziewczynka urodziła się 8 lipca). Teraz malutka Ania jest już w domu, ale ciągle wymaga kontroli lekarskich i wizyt u specjalistów. 

W trzeciej kolejce, która kończy się 3 stycznia w Łodzi zbieramy dla 13-letniego Alana Koprasa z Rudy Śląskiej, który urodził się bez kości piszczelowej prawej nogi i potrzebuje niezwykle kosztownej operacji w USA, żeby mógł stanąć na obie nożki.

W imieniu dzieci, rodziców i swoim oczywiście z całego serca dziękujemy Wam za pomoc w naszej zbiórce :) Wierzymy, że dla tych dzieciaków każda złotówka się liczy!

fot. Krystian Maciejczyk