Łódź

Grad rekordów w Łodzi

05.12.2015

Grad rekordów w Łodzi

To był wyjątkowo dobry dzień do biegania! Podczas drugiej w sezonie imprezy w Łodzi padły dwa rekordy trasy - Tomka Osmulskiego i Moniki Kaczmarek.

Wynik Tomasza Osmulskiego to 15:42. Drugie miejsce zajął Grzegorz Petrusiewicz (15:44), a trzecie – Błażej Skowroński (15:51). Wynik Tomasza jest rekordem trasy, ale warto podkreślić, że cała pierwsza trójka - a nawet czwórka zawodników uzyskała wyniki lepsze od dotychczasowego rekordu. 

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Monika Kaczmarek – zwyciężczyni poprzedniej edycji. Jej czas - 17:25 to rekord trasy kobiet. Drugie miejsce zajęła Sylwia Ślęzak (18:25), a trzecie – Zuzanna Mokros (18:40).

Monika Kaczmarek to zawodniczka mogąca pochwalić się wynikiem 2:52:06 w maratonie. Aktualnie rozpoczyna przygotowanie do sezonu 2016. - Jestem w pierwszym tygodniu po roztrenowaniu, te kilka treningów w ostatnich dniach to był bardzo spokojny, typowo wdrożeniowy trening. Mimo to udało mi się dzisiaj dobrze pobiec. Szczerze mówiąc sama byłam zaskoczona. Na pewno coś w tym jest, że po jakimś czasie mocniejszego treningu, potrzebna jest przerwa. Mnie ona widać dobrze zrobiła, choć przyznam szczerze, że brakowało mi treningów  – podkreśliła po biegu Monika Kaczmarek.

W biegu głównym wzięło udział 318 osób, z kolei w zawodach dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior rywalizowało kilkudziesięciu młodych sportowców. Część zawodników postanowiło pobiec z rekwizytem Św. Mikołaja, a niektórzy – jak Agata Daniel – w pełnym stroju Świętego! – Było dość ciężko. Za rok przygotuję wygodniejsze przebranie – mówiła na mecie Agata.

Przypomnijmy, że w sezonie odbędą się jeszcze cztery imprezy w Łodzi. Najbliższa 3 stycznia, kolejne: 24 stycznia, 14 lutego i 6 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach. 

Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Evergym Fitness&More.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

fot. Bartłomiej Sobecki


Sponsor tytularny