Łódź

Rekordowa Łódź

08.11.2015

Rekordowa Łódź

Pierwszy bieg CITY TRAIL w Łodzi przyniósł rekord frekwencji - linię mety minęło 356 osób. Mimo wiatru, warunki były dobre i sprzyjały uzyskiwaniu dobrych rezultatów, czego dowodem jest rekord trasy kobiet Moniki Kaczmarek. Zwycięzcą został Tomasz Osmulski. 

Czas zwyciężczyni to 17:39. Monika poprawiła swój własny rekord o 21 sekund. Dziś zajęła świetne 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się – Tomasz Osmulski, tegoroczny mistrz Polski w biegach przełajowych. Jego wynik to 16:16. – Mało brakowało a byłaby mała sensacja. Na około 300 metrów przed metą biegliśmy ramię w ramię z drugim dziś Grzegorzem Petrusiewiczem, kiedy się przewróciłem na schodach, jakie są do pokonania tuż przed stadionem. Już myślałem, że zwycięstwo jest dzisiaj nie dla mnie, ale szybko się pozbierałem i nie dałem się tak łatwo pokonać – opowiadał po biegu Tomasz Osmulski.

 

Bez zmian w edycji 2015/2016 podczas każdego biegu CITY TRAIL rozgrywane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi startowali dziś na czterech dystansach (od 300m do 2km), w pięciu kategoriach wiekowych.

Pierwszy w edycji bieg był też okazją do przedstawienia sponsora tytularnego całego naszego cyklu – marki Nationale-Nederlanden.

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź, gdzie odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Evergym Fitness&More.

Przypomnijmy, że nasze zawody to cykl sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i dostać pamiątkowy medal należy pobiec w minimum czterech. Terminy kolejnych imprez w Łodzi to: 6 grudnia, 3 stycznia, 24 stycznia, 14 lutego, 6 marca.

WYNIKI biegu główengo znajdziecie TUTAJ.

fot. Klub Sportowy Szakale Bałut


Sponsor tytularny