Łódź

Cykl CITY TRAIL w pigułce

01.10.2015

Cykl CITY TRAIL w pigułce

Aby ułatwić Wam znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszego cyklu, postanowiliśmy przygotować listę pytań, które pojawiają się najczęściej - wraz z odpowiedziami. Sprawdźcie, co trzeba lub warto wiedzieć o naszych zawodach zanim staniecie na linii startu :)

Edycja 2015/2016 rozpoczęła się 13 września 2015 i potrwa do 20 marca 2016.

Uczestnictwo

W jaki sposób zarejestrować się do biegu?

Elektroniczna rejestracja odbywa się poprzez konto zawodnika na stronie www.citytrail.pl. W panelu znajdują się wszystkie miasta i wszystkie biegi. Istnieje możliwość zapisania się na pojedynczy bieg lub wykupienia karnetu na cały cykl w danym mieście. Do listy startowej można dopisać się również w biurze zawodów w dniu biegu.

Kiedy mija czas elektronicznych zgłoszeń?

Formularz zapisów jest zamykany zawsze na trzy dni przed startem, tzn. jeśli bieg odbywa się w sobotę, rejestracja internetowa kończy się w środę, o godz. 23:59. W przypadku zawodów rozgrywanych w niedziele, elektroniczne zapisy są zamykane w czwartek, o godz. 23:59.

Jaka jest wysokość opłaty startowej?

Opłata za pojedynczy bieg uiszczona najpóźniej na 3 dni przed startem wynosi 15 zł (np. dla biegu w niedzielę, 13 września opłata w tej wysokości obowiązuje do czwartku, 10 września, do godz. 23:59). W dniu biegu w biurze zawodów opłata startowa to 20 zł. Karnet na cały cykl w jednym mieście (6 imprez) kosztuje 60 zł (karnet można wykupić najpóźniej na 3 dni przed startem pierwszego biegu w danym mieście, a także na 3 dni przed drugim biegiem, jednak wtedy w cenie 60 zł jest 5 biegów).

Czy jeśli zrezygnuję ze startu, dostanę zwrot wpisowego?

Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

Czy jest limit zgłoszeń?

W żadnym z miast wchodzących w skład cyklu Grand Prix CITY TRAIL nie ma ustalonego limitu zgłoszeń.

Jak odebrać numer startowy?

Odbiór numerów i chipów do pomiaru czasu odbywa się w biurze zawodów w dniu biegu (w miarę możliwości będziemy organizować biuro zawodów także dzień przed zawodami). Aby dostać swój pakiet, należy w biurze zawodów podać swój numer (można go sprawdzić na liście startowej znajdującej się na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast lub w dniu biegu na tablicy znajdującej się tuż obok biura zawodów).

Co muszę mieć ze sobą, aby odebrać numer startowy?

Do odebrania numeru startowego i chipa do pomiaru czasu wystarczy dokument tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy).

Co zrobić, jeśli nie mogę osobiście odebrać numeru startowego?

W dniu zawodów nie ma możliwości odebrania numeru startowego w czyimś imieniu. Jeśli biuro zawodów funkcjonuje dzień przed biegiem, wtedy numer startowy może odebrać inna osoba, ale tylko jeśli będzie posiadała oświadczenie podpisane przez zawodnika, które można pobrać TUTAJ

Czy w biegu głównym mogą wystartować osoby niepełnoletnie?

Osoby poniżej 18. roku życia, ale które ukończyły 16 lat mogą pobiec na dystansie 5 km pod warunkiem przedstawienia w dniu biegu w biurze zawodów pisemnej zgody rodzica lub opiekuna i jego obecności w momencie weryfikacji zawodnika. Wzór zgody znajduje się na koncie zawodnika. Młodzież poniżej 16 lat startuje w biegach CITY TRAIL Junior.

Start i trasa

Jaki jest dystans biegu głównego?

W każdym z miast uczestniczących w cyklu Grand Prix CITY TRAIL zawody odbywają się na dystansie 5 km. Wszystkie trasy są przełajowe i nie posiadają atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Czy trasa każdego z sześciu biegów w jednym mieście jest przez cały cykl niezmienna?

Tak. Wszystkie biegi w danym mieście odbywają się na tej samej trasie. Mapy tras znajdują się w zakładce każdego miasta.

O której godzinie startuje bieg główny?

Start biegu głównego w każdym mieście odbywa się o godz. 11:00 (nie można wykluczyć, że z przyczyn niezależnych od organizatora start zostanie przesunięty, są to jednak niezwykle rzadkie sytuacje).

Jaki jest limit czasu?

W zawodach Grand Prix CITY TRAIL nie ma ustalonego limitu czasu.

Gdzie zakłada się chip?

Chip powinien być przyczepiony do buta. Nie może być trzymany w kieszeni, ponieważ w 90% przypadków sprzęt do pomiaru czasu nie będzie w stanie złapać wtedy jego sygnału i nie zostaniemy ujęci w wynikach.

Gdzie powinien być przyczepiony numer startowy?

Numer startowy powinien być przyczepiony agrafkami na wysokości klatki piersiowej.

Czy trasa jest oznaczona?

W miejscach, gdzie trasa nie jest intuicyjna znajduje się taśma, która zagradza nieprawidłowe ścieżki. Dystans jest oznaczony co kilometr tabliczkami stojącymi przy ścieżce.

Czy na trasie są punkty odżywcze?

Nie, ale na mecie na zawodników czeka posiłek regeneracyjny.

Meta i wyniki

Gdzie mogę znaleźć wyniki z biegu?

Wyniki biegu są publikowane na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast w ciągu kilku godzin od zakończenia imprezy.

Czy po biegu oddaję chip i numer startowy?

Tak, chipy i numery oddajemy tuż za metą lub w biurze zawodów.

Czy każdy zawodnik dostaje pamiątkowy medal?

Pamiątkowy medal otrzyma każdy biegacz, który ukończy co najmniej 4 biegi (mogą być w różnych miastach).

W jaki sposób tworzona jest klasyfikacja generalna?

Przy tworzeniu klasyfikacji generalnej pod uwagę są brane cztery najlepsze wyniki w jednym mieście (stąd warunkiem sklasyfikowania jest start w minimum czterech biegach). Punktowane są miejsca, nie czasy. Za pierwsze miejsce zawodnik otrzymuje 1 punkt, za drugie – 2 punkty, za trzecie – 3 punkty, (…), za setne – 100 punktów itd. Zawodnik, który zdobędzie najmniejszą liczbę punktów – wygrywa.

Ogólne

Czy klasyfikacja jest podzielona na kategorie wiekowe?

Tak, klasyfikacja będzie podzielona na kategorie: K16, K20, K30, K40, K50, K60, M16, M20, M30, M40, M50, M60.

Jakie są nagrody?

Nagrodami w cyklu są nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnerów cyklu. Wartość nagród w klasyfikacji generalnej wygląda następująco: za pierwsze miejsce – 1000 zł, za drugie miejsce – 800 zł, za trzecie miejsce – 600 zł, za czwarte miejsce – 500 zł, za piąte – 400 zł. W klasyfikacjach wiekowych nagradzane jest tylko pierwsze miejsce, nagrodą rzeczową o wartości 300 zł.

Czy mogę skorzystać z depozytu i szatni?

Z depozytu tak, szatni nie zapewniamy.

W jaki sposób zgłosić drużynę?

Drużynę do rywalizacji zgłasza mailowo (na adres: wyniki@citytrail.pl, wpisując w tytule wiadomości: "Klasyfikacja drużynowa – MIASTO" np. "Klasyfikacja drużynowa - Poznań") kapitan w terminie do 30 listopada 2015 r. Do drużyny może zostać zgłoszona dowolna liczba zawodników, do klasyfikacji końcowej brane pod uwagę będą indywidualne wyniki 4 najlepszych z nich (warunkiem jest ukończenie przez zawodnika co najmniej 4 biegów), kolejni czterej zawodnicy utworzą kolejny skład.

Czy zawodnicy otrzymują imienne numery startowe?

Tylko osoby, które zapisały się i opłaciły start odpowiednio wcześniej (w zależności od miasta, maksymalnie w terminie do 30 września). 

Kiedy odbędzie się podsumowanie cyklu?

Podsumowanie cyklu w każdym z miast odbędzie się w okresie kilku tygodni od ostatniego biegu. Szczegóły ceremonii zakończenia zostaną opublikowane na stronie www.citytrail.pl.

Na jakich zasadach jest organizowany marsz Nordic Walking?

Marsz NW jest organizowany jako rajd rekreacyjny – bez rywalizacji i klasyfikacji końcowej. Zapisy NW odbywają się w identyczny sposób, jak zapisy do biegu głównego na dystansie 5 km. Każdy zawodnik otrzymuje numer startowy i chip do pomiaru czasu. Jest także zamieszczany w wynikach zawodów.

Biegi dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior

Na jakich dystansach biegają dzieci?

Dystanse są uzależnione od wieku. Dzieci do 5 lat (kategoria D0) oraz w wieku 6-7 lat (kategoria D1) biegają na dystansie 300 metrów. Dzieci w wieku 8-9 lat (kategoria D2) mają do pokonania ok. 600 metrów. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) startują na ok. 1km. Młodzież w wieku 13-16 lat (kategoria D4) biega ok. 2km.

W jaki sposób zapisać dziecko na zawody?

Aby zgłosić dziecko rodzic lub opiekun (np. nauczyciel) musi założyć konto (na dane swoje – nie dziecka!) na stronie www.citytrail.pl (chyba, że sam bierze udział w biegach CITY TRAIL i takie konto już posiada), a następnie poprzez panel dodać dziecko i zgłosić je do wybranego biegu/biegów. Zapisy biegów dzieci odbywają się także w dniu imprezy w biurze zawodów. Istnieje możliwość zapisania dziecka na pojedyncze biegi lub z góry na cały cykl (karnet można wykupić najpóźniej na 3 dni przed drugim biegiem w danym mieście).

Ile wynosi opłata startowa?

Opłata startowa za pojedynczy bieg to 2 zł, z czego 1 zł jest przeznaczany na cele organizacyjne, a druga złotówka – na cele charytatywne (konkretny cel będziemy publikować przed rozpoczęciem każdej kolejki zawodów). Tą kwotę wpłacamy bezpośrednio przed biegiem w biurze zawodów. Karnet sześciu biegów kosztuje 10 zł (opłacany jest poprzez płatności elektroniczne DotPay).

O której godzinie są organizowane biegi dla dzieci?

Biegi dzieci rozpoczynają się o godz. 9:30 (w przypadku zawodów rozgrywanych według tradycyjnego planu, ze startem biegu głównego o godz. 11:00), kiedy startują najmłodsze kategorie – D0/D1; kategoria D2 startuje o godz. 9:50; kategorie D3 i D4 – o godz. 10:10. Ewentualne zmiany będą komunikowane na stronie www.citytrail.pl.

Czy mogę biec obok dziecka podczas zawodów?

Jest to możliwe w przypadku najmłodszej kategorii wiekowej. W takiej sytuacji rodzice są proszeni o ustawienie się na końcu stawki, by nie utrudniać rywalizacji samodzielnym uczestnikom biegu.

Czy każde dziecko otrzymuje medal?

Pamiątkowe medale otrzymują dzieci, które ukończą co najmniej cztery biegi. 

Czy po zakończeniu cyklu odbędzie się podsumowanie zawodów dla dzieci i młodzieży?

Zakończenie cyklu CITY TRAIL Junior odbędzie się równocześnie z ceremonią zakończenia zawodów dla dorosłych. Nagrody rzeczowe będą przyznane za miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 (dziewczynki i chłopcy są nagradzani oddzielnie). Wszystkie dzieci startujące w kategorii D0/D1, które ukończą ca najmniej 4 biegi dostaną nagrody i pamiątkowe dyplomy. 

W razie wątliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem kontakt@citytrail.pl :) 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni