Łódź

TriCity Trail – bieg ultra i terenowy półmaraton w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym!

05.07.2015

TriCity Trail – bieg ultra i terenowy półmaraton w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym!

O naszym górskim zacięciu piszemy sporo. Niemal wszyscy biegający członkowie ekipy CITY TRAIL mają za sobą starty w zawodach górskich. Dlatego od dawna myśleliśmy o organizacji biegu górskiego. Tych jest już w Polsce całkiem dużo. Większość odbywa się oczywiście na południu Polski. Tymczasem my postanowiliśmy zorganizować naszą imprezę nad morzem. 12 lipca zapraszamy na TriCity Trail!  

Dystans długiej trasy to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą + 1730/-1830. Limit czasu to 13 godzin. W biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 300 zawodników. Warto dodać, że TriCity Trail 80+ jest biegiem kwalifikacyjnym Ultra-Trail du Mont Blanc 2016. Każdy, kto dotrze do mety zawodów zdobędzie 2 punkty kwalifikacyjne. Biegiem towarzyszącym trasie długiej będzie TriCity Trail Półmaraton. Rozegrany zostanie na pętli w okolicy Wejherowa. Ten bieg będzie miał charakter raczej przełajowy niż górski, bowiem przewyższenia to +280/-280. Limit czasu to 3 godziny 30 minut, a limit zawodników - 500 osób. W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior - na dystansach: 300, 600, 1500, 3000 metrów.

Trasy biegów

Bieg TriCity Trail 80+ to okazja, by o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa po drodze odwiedzając rejony Gdyni, Sopotu i Rumi przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mija się również rezerwaty przyrody – Źródliska w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa. Ważna informacja dla osób nieznających okolic Trójmiasta – trzeba przygotować się na częste wzniesienia i zbiegi, które dorównują ścieżkom poprowadzonym po zboczach gór. Na pewno przyda się przygotowanie techniczne. Nie zabraknie także szybkich odcinków – szczególnie w środkowej części trasy. Meta biegu będzie zlokalizowana w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

TriCity Trail Półmaraton to zawody dla osób, które chcą oderwać się od biegów ulicznych. Na trasie nie będzie znaczących przewyższeń, dlatego bieg można śmiało polecić osobom, które w górskich zawodach nigdy nie brały udziału. Start biegu będzie w okolicy Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego w Wejherowie, meta – w samym parku.

Biegi dla dzieci i młodzieży (dystanse w zależności od wieku: 300, 600, 1500, 3000 metrów) odbędą się na terenie wspomnianego Parku.

Zapisy

Elektroniczne zapisy odbywają się na stronie tricitytrail.pl. Opłata startowa na dystansie ultra do 30 czerwca wynosi 90 zł, od 1 lipca – 150 zł. Za zawody na dystansie półmaratońskim trzeba zapłacić 40 zł - do końca czerwca lub 70 zł od 1 lipca. Rejestracja do biegów dla dzieci i młodzieży będzie odbywać się w biurze zawodów w dniach 11-12 lipca. Opłata to symboliczna złotówka.

Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej pokaz filmów w ramach cyklu Trails in Motion

Dzień przed TriCity Trail – 11 lipca zawodnicy startujący w imprezie będą mogli wziąć udział w pokazie filmów o bieganiu ultra w ramach cyklu Trails in Motion. To coroczny pokaz, który odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie. W Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się po raz pierwszy. Wybrane filmy świetnie przekazują piękno i sens biegania w terenie. Repertuar pokazu jest dobierany bardzo starannie. To przede wszystkim wysokiej jakości filmy dokumentalne. W tegorocznej edycji wyświetlonych zostanie 9 produkcji. Nie zabraknie niesamowitych widoków i co najważniejsze prawdziwych, inspirujących historii. Trailer do obejrzenia TUTAJ.

Gwarantujemy, że podczas imprezy nie zabraknie energii, którą znacie z jesienno-zimowego cyklu! ;)

fot. Piotr Dymus

Sponsor tytularny