Łódź

Biega Rzeźnika z fantastycznym wynikiem Magdy Łączak i Pawła Dybka oraz drugim miejscem naszego teamu!

05.06.2015

Biega Rzeźnika z fantastycznym wynikiem Magdy Łączak i Pawła Dybka oraz drugim miejscem naszego teamu!

Wystartowali punktualnie o godzinie 3:00 z Komańczy. Po blisko 80 km dotarli na metę w Ustrzykach Górnych. Jako pierwsi zawody ukończyli Magda Łączak i Paweł Dybek (Salomon Suunto Team) z czasem 8:22:56, co jest nowy rekordem trasy par mieszanych! Drugie miejsce zajął nasz team - Piotr Książkiewicz i Piotr Bętkowski! Zapraszamy do przeczytania naszej relacji „live” z biegu!

Godz. 14:55 - Kończymy relację na dziś, choć na trasie jeszcze sporo ekip. Chłopaki na pewno napiszą coś od siebie jak tylko trochę się zregenerują. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia jutrzejszych wyników z Rzeźniczka, w którym startują Justyna Grzywaczewska, Ola Romej, Jacek Książkiewicz i Tomek Pokorniecki z CITY TRAIL Team :) Wszystkim Rzeźnikom ogromnie gratulujemy!

Godz. 14:36 - Finiszuje Martyna Wiśniewska z naszej ekipy, która biegła w parze z Łukaszem Szczepańskim. Czas 11:36:05 dał im 10. miejsce w mix-ach.

Godz. 14:11 - Pierwsza para kobieca - Agata Matejczuk i Monika Jakubaszek - dobiegają do mety! wynik: 11:11:50.

Godz. 13:57Mamy i nasz trzeci team! Piotrek Myślak i Wojtek Dybiżbański po trudnej walce Wojtka z samym sobą docierają na metę w czasie 10:57:00.

Godz. 11:57 - Jest i drugi team CITY TRAIL! Robert Gacki i Dominik Włodarkiewicz, którzy także mieli 30-minutową karę w Berehach! Na mecie zameldowali się w czasie 8:57:21.

Godz. 11:45 - Na metę w Ustrzykach z czasem 8:45:04 docierają Piotrek Książkiewicz i Piotrek Bętkowski! To był naprawdę trudny finisz - trzecia na mecie para - Tomek Klisz i Jacek Michulec mocno naciskali, ale nie zdołali dogonić naszego teamu! Duma nas rozpiera!

Benek i Szmajchel na drugim miejscu!

Godz. 11:22 - Magda Łączak i Paweł Dybek zwyciężają w 12. Biegu Rzeźnika z rekordem trasy par mieszanych - 8:22:56! Magda została jednocześnie najszybszą kobietą na tej legendarnej trasie! - Nie był to nasz główny cel w tym sezonie, bo już za 5 tygodni mamy kolejny start, ale przez 3 ostanie tygodnie biegaliśmy na trasie biegu, robiąc rekonesans - mówiła na mecie uśmiechnięta Magda. Coś nam mówi, że ten wynik pozostanie niepobity przez długie lata! Gratulujemy! 

Magda i Paweł szczęśliwi wbiegają na metę

Godz. 10:45 – W Berehach byliśmy odcięci od internetu, a wydarzyło się sporo. Trzy pary, w tym dwie z naszego teamu musiały na tym punkcie odczekać 30 minut kary. W tym czasie na prowadzenie (raczej już niezagrożone) wyszła para Magda Łączak i Paweł Dybek. Piotrek Książkiewicz i Piotrek Bętkowski ruszyli na trasę z ok. 15-minutową stratą do Salomon Suunto Team. Niestety chłopki muszą też gonić Tomka Klisza i Jacka Michulca, którzy wybiegli z punktu dosłownie minutę przed naszą drużyną. Teraz wszyscy musimy mocno trzymać kciuki!

Godz. 8:41 - Za chwilę ruszamy w kierunku ostatniego punktu kontrolnego w Berehach (68,8 km). Nadal nie wiemy, jak wysoka będzie kara czasowa. Mocno trzymamy kciuki za nasze ekipy! Robi się ciepło, co zawodnicy na pewno odczują na połoninach. Jeśli będzie kłopot z zasięgiem TUTAJ znajdziecie wyniki na żywo. Wszystko wygląda na to, że zwycięzcy będą na mecie grubo przed południem. 

Godz. 8:37 - Trzecia z naszych ekip - Piotrek Myślak i Wojtek Dybiżbański jeszcze nie dotarła na drugi przepak. W Cisnej zajmowali 17. miejsce. Martyna Wiśniewska (biegnąca w parze z Łukaszem Szczepańskim) w Cisnej była na 167. miejscu i 15. w klasyfikacji MIX-ów.

Godz. 8:12 - na drugi przepak dociera CITY TRAIL Team 2 czyli Robert Gacki i Dominik Włodarkiewicz. Około 10 minut straty mają Tomek Klisz i Jacek Michulec. Wbiegają na punkt minutę przed niesamowicie doświadczonym Salomon Suunto Team - Magdą Łączak i Pawłem Dybkiem.

Godz. 8:02 - Smerek. Pojawiają się Piotrek Książkiewicz i Piotrek Bętkowski, czyli Szmajchel i Benek ;) Czują się dobrze, tak też wyglądają. Biegną swoje, na razie nie myśląc o karze!

Piotrek Książkiewicz i Piotrek Bętkowski tuż przed drugim przepakiem

Godz. 6:37 - Ruszamy na kolejny punkt - Smerek (53,1 km). Z ubiegłorocznych doświadczeń wiemy, że tam kiepsko z zasięgiem, ale mamy nadzieję, że uda się jak najszybciej napisać, jak wygląda sytuacja na trasie. Pogoda dopisuje - jest słonecznie, ale nadal dość chłodno.

Godz. 6:10 - Do Orlika w Cisnej wbiega Magda Łączak i Paweł Dybek. Wyglądają jakby jeszcze nie zaczęli się ścigać...

Magda Łączak i Paweł Dybek wybiegają z Cisnej

Godz. 6:03 - Na przepaku w Cisnej pojawił się trzeci zespół - Tomek Klisz i Jacek Michulec, który nie dostanie kary czasowej.

Godz. 5:52 - W Cisnej są Piotrek Książkiewicz i Piotrek Bętkowski. Wiemy już, że nie zostaną zdyskwalifikowani, a dostaną karę czasową. Jaką? - Musimy to policzyć - mówi Mirek Bieniecki, dyrektor imprezy. Tuż za pierwszym teamem CITY TRAIL są Robert Gacki i Dominik Włodarkiewicz.

Godz. 5:25 - Czekamy w Cisnej, gdzie jest pierwszy przepak. To 32 km trasy.

Godz. 4:48 – Na Przełęczy jest trzecia ekipa CITY TRAIL – Piotrek Myślak i Wojtek Dybiżbański. Oni pobiegli zgodnie z trasą. Zajmują 21. miejsce.

Godz. 4:43 – Na Żebraku pojawiają się Magda Łączak i Paweł Dybek (Salomon Suunto Team) – pierwsza para mieszana. Magda jest też pierwszą kobietą na tym punkcie.  

Godz. 4:30 –  Przełęcz Żebrak. 17 km trasy. Pojawiają się dwie pierwsze ekipy. Nasze ekipy – Piotrek Książkiewicz i Piotrek Bętkowski oraz Robert Gacki i Dominik Włodarkiewicz. Niestety już na początku pomylili trasę (dlaczego dowiemy się pewnie w Cisnej) i na punkt kontrolny na Żebraku wbiegli asfaltem zamiast szlakiem. Pobiegli dalej, ale jeszcze nie wiemy, czy w Cisnej nie zostaną zdjęci z trasy… Kolejna ekipa – Dominik Kaczorek i Rafał Bielawa (Ieco&Lefrak) również źle pobiegli. Dopiero czwarta para – Tomek Klisz i Jacek Michulec (The North Face) nie pomyliła trasy. Tomek i Jacek byli na Żebraku 11 minut za naszymi ekipami.

Godz. 3.36 - Rekord Biegu Rzeźnika został ustanowiony w edycji 2014 przez Kubę Wiśniewskiego i Przemka Sobczyka (Tatra Running Team) i wynosi 7:54:04. Poprawienie tego wyniku marzy się na pewno nie jednej z par będących na trasie! Najszybsza jak dotąd drużyna kobieca, INOV-8 GIRLS, w składzie Magdalena Ostrowska-Dołęgowska oraz Sabina Giełzak, ukończyła Bieg Rzeźnika z czasem 10:00:40.

Kuba Wiśniewski i Przemek Sobczyk na mecie Biegu Rzeźnika 2014

Godz. 3:00 – Komańcza. Dokładnie 1378 osób wyruszyło na trasę 12. Biegu Rzeźnika. Warunki są sprzyjające. Na starcie było dość rześko - termometr wskazywał 7,5 stopnia, prognozy przewidują na dziś 22 stopnie. Nie zapowiadano deszczu, a w Bieszczadach od weekendu popadało jedynie w nocy ze środy na czwartek.

Na trasie są 3 nasze teamy – Piotr Książkiewicz i Piotr Bętkowski, Piotrek Myślak i Wojtek Dybiżbański oraz Robert Gacki i Dominik Włodarkiewicz. Biegnie także Martyna Wiśniewska z naszej ekipy.

Powodzenia Rzeźnicy! 

Sponsor tytularny