z

Warto biegać z trenerem! :)

10.06.2013

Warto biegać z trenerem! :)

Zwracają uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń, pomagają pracować nad techniką, uczą oddychać podczas biegu i przede wszystkim motywują. O kim mowa? Oczywiście o naszych trenerach ;) Co zaproponowali tym razem?

- Wykonaliśmy tzw. małą zabawę biegową, poprzedzoną rozgrzewką. Trzeba przyznać, że miło patrzy się na progres naszych uczestników, co przejawia się w postaci poprawności wykonywania ćwiczeń czy też nowych rekordów życiowych – mówi Ola Brzezińska, trenerka zBiegiemNatury Bydgoszcz.

Z bieganiem, jak ze wszystkim - najtrudniej jest na początku. – Asia, która jest z nami od inauguracyjnych zajęć do dziś pamięta pierwsze spotkanie i wbiegnięcie na górkę na naszej trasie. Teraz dystans kilku kilometrów, jaki pokonujemy stał się przyjemny. Asia nie ma nawet kłopotów z umilaniem sobie biegania rozmową – podkreśla Jacek Kowalczyk, trener Gdynia zBiegiemNatury.

W Olsztynie niedzielny poranek rozpoczął się od oberwania chmury. To jednak nie przeszkodziło nam we wspólnym bieganiu, o którym opowiada Monika Jackiewicz, trenerka zBN Olsztyn. – Kiedy byliśmy na kładce Żubra, gdzie jest miejsce naszej zbiórki, już nie padało. Jak powiedział jeden z naszych uczestników – Mateusz – świeże powietrze dało nam „powera” do ćwiczeń. Nie mogliśmy nie wykorzystać tej energii! Kilkuetapowe zajęcia składały się m.in. z skipów i żwawych odcinków biegowych, podczas których zwracaliśmy uwagę na prawidłową pracę rąk, ustawienie stóp w oraz podnoszenie kolan.

W Szczecinie na prośbę uczestników powtórzyliśmy zajęcia na stacjach, podczas których pracowaliśmy nad sprawnością i siłą. W Gdańsku poprawialiśmy technikę biegu. Z kolei we Wrocławiu po raz pierwszy spotkania odbyły się w Parku Grabiszyńskim. – Świetna pogoda, nowe twarze - zajęcia w 100 procentach udane! – mówi Weronika Machowska, trenerka Wrocław zBiegiemNatury.

Na zakończenie kilka słów na temat trzecich zawodów z cyklu Grand Prix Szczecinek zBiegiemNatury. - Piękna, słoneczna pogoda, wyśmienite humory i sportowy duch walki nie opuszczały uczestników od samego rana. Nasza impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez rekreacyjnych miasta, a w opinii uczestników jest najlepiej zorganizowaną imprezą cykliczną ostatnich lat – mówi Kamil Klimek, jeden z inicjatorów akcji w Szczecinku.

Do zobaczenia w niedzielę!

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni