z

Sprawność to podstawa!

20.05.2013

Sprawność to podstawa!

Stali bywalcy spotkań z trenerami zBiegiemNatury zapewnie nie mają już wątpliwości, że biegacz powinien nie tylko pokonywać kilometry, ale także być sprawny, czemu służą różnorodne ćwiczenia proponowane przez naszych trenerów.

- Główną częścią naszych zajęć była siła biegowa, która jest podstawą w bieganiu. Zrobiliśmy serię ćwiczeń na podbiegu, nie zapominając oczywiście o dokładnej rozgrzewce – podkreśla Monika Jackiewicz, trenerka zBiegiemNatury Olsztyn. - Z wielkim entuzjazmem grupa odebrała ćwiczenie, które polegało na wykonaniu półskipu wokół własnej osi. Obracając się raz w prawą albo lewą stronę. Wszyscy chcieli sprawdzić też stabilność trenera Pawła, który był po swoim wieczorze kawalerskim. Spisał się na medal :)

Także w Gdyni trenerzy Dominka Zakrzewska i Jacek Kowalczyk zaproponowali siłę biegową. – W zajęciach po raz pierwszy uczestniczyła Patrycja, która biega regularnie dopiero pół roku, a jej wynik na 5 km z zawodów to  22 minuty! Brawo! – mówi Jacek Kowalczyk, trener Gdynia zBiegiemNatury.

We Wrocławiu także pracowaliśmy nad siłą nóg, ale dynamiczną. – Były przysiady, wyskoki z półprzysiadu, wypady, wstępowania, różnego rodzaju podskoki. Trzeba przyznać, że taki rodzaj wysiłku był zupełnie obcy naszym uczestnikom, jednak wszyscy ambitnie zrealizowali zajęcia w całości – relacjonuje Jacek Bocian, trener Wrocław zBiegiemNatury.

W Gdańsku uczestnicy zBiegiemNatury przypomnieli sobie całą trasę Grand Prix, a w Poznaniu mieli okazję poćwiczyć… Tai Chi. Jeden z naszych uczestników uprawia tą formę aktywności i podzielił się z nami swym doświadczeniem – mówi Monika Kinowska, trenerka Poznań zBiegiemNatury.

Trenerzy w Bydgoszczy – Ola i Michał Brzezińscy mogli cieszyć się z rekordu frekwencji. – Mimo, że część stałych bywalców pojechała na zawody, ostatnie zajęcia okazały się rekordowe – za sprawą nowych uczestników – podkreśla Michał. – Być może są to owoce naszych działań promocyjnych takich, jak obecność na sobotnim festynie rodzinnym i biegu pod Bydgoszczą, gdzie prowadziliśmy rozgrzewkę, oczywiście jako trenerzy zBiegiemNatury.

Nietypowe zajęcia odbyły się w Szczecinie. - Punktualnie o 10 wyruszyliśmy na start jednego z najdłużej organizowanych biegów cyklicznych w Polsce (od 1984 r.) - Biegu im. Jerzego Kortza. Przed biegiem przeprowadziliśmy wspólną rozgrzewkę po czym stanęliśmy na linii startu – mówi Wojtek Wołowicz, trener Szczecin zBiegiemNatury.

Kolejne spotkania już w niedzielę, 26 maja.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni