Przedświąteczne zBiegiemNatury

25.03.2013

Przedświąteczne zBiegiemNatury

Cieszy nas, że w Bydgoszczy, Olsztynie, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu niedzielne przedpołudnia rezerwujecie na zajęcia zBiegiemNatury. Co tym razem działo się na spotkaniach?

 - Ze względu na wielkie sportowe święto, które odbywało się w Bydgoszczy – Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych - nasze zajęcia były odmienne. Z miejsca cotygodniowych spotkań pobiegliśmy na trasę mistrzostw, dobiegliśmy na samo otwarcie. Obiegliśmy trasę i po 6 km wspólnego biegu  wykonaliśmy stretching – relacjonuje Michał Brzeziński, trener Bydgoszcz zBiegiemNatury. - Emila, która jest stałą uczestniczką zajęć  zrobiła nam słodką  niespodziankę  i poczęstowała nas własnoręcznie upieczoną drożdżówką. Była pyszna! Tak wzbogaceni o węglowodany ciepło się ubraliśmy i pojechaliśmy dopingować naszej reprezentacji podczas zawodów. 

W Trójmieście, gdzie mamy najbardziej wymagającą trasę, uczestnicy mieli nie lada zadanie. – Zima znów nas zaskoczyła, ponieważ w nocy napadało mnóstwo śniegu w lesie i mieliśmy utrudnione biegowe zadanie – poza podbiegami, które towarzyszą nam przez pierwsze 10 minut biegu (do których stali bywalcy już się przyzwyczaili), musieliśmy radzić sobie z sięgającym do łydek śniegiem. To nas nie zniechęciło i postanowiliśmy przetrzeć szlaki wszystkim, którzy zapewne po południu wybrali się na spacer – relacjonuje Marta Krawczyńska, instruktorka Trójmiasto zBiegiemNatury. – Efekt zajęć? Uśmiech na twarzy Uczestników i dawka energii na cały tydzień!

W Olsztynie nowością było ćwiczenie wzmacniające delikatne kości śródstopia i ścięgno Achillesa. Prawidłowość jego wykonania sprowadzała się do zabawnego stwierdzenia „palce-pięta, brzucho wciągnięte – pierś wypięta”.

W Poznaniu na spotkaniu obecna była Dorota. – Jak sama mówi bieganie jest dla niej wyzwaniem, ale liczy na to, że z czasem stanie się przyjemnością. Już nasza – trenerów zBN – w tym głowa, by tak się stało! – podkreśla Monika Kinowska, poznańska instruktorka zBiegiemNatury.

A co we Wrocławiu? Nie tylko bieganie, ale także chwila przyjemności dla podniebienia. – Była zabawa biegowa, ćwiczenia w parach, a na zakończenie zajęć złożyliśmy sobie wielkanocne życzenia, łamiąc się czekoladą – mówi Weronika Machowska, trenerka Wrocław zBiegiemNatury.

W Szczecinku, który niedawno dołączył do akcji zBiegiemNatury tym razem Uczestnicy mieli okazję podsumować zajęcia przy ognisku i gorącej herbacie.

Na kolejne spotkania zapraszamy 7 kwietnia. Tego dnia odbędą się także pierwsze zawody Grand Prix Szczecinek  zBiegiemNatury. A już w najbliższą sobotę – 30 marca zamknięcie cyklu Grand Prix Bydgoszcz zBiegiemNatury. Pamiętajcie także o oficjalnych ceremoniach zakończenia cykli w każdym z miast zBiegiemNatury. Zaczynamy w środę, 27 marca we Wrocławiu. Następnego dnia – 28 marca zapraszamy biegaczy z Poznania. W Bydgoszczy, Gdańsku i Olsztynie spotkamy się w kolejnym tygodniu.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni