z

zBiegiemNatury tworzą uczestnicy!

18.03.2013

zBiegiemNatury tworzą uczestnicy!

W takiej aurze, jak ta która towarzyszyła nam w weekend nie można było nie biegać! Ze słońca skorzystali mieszkańcy Gdańska i Olsztyna, gdzie odbyły się ostatnie zawody w I edycji Grand Prix zBiegiemNatury oraz Poznania, Wrocławia i Bydgoszczy - w tych miastach biegaliśmy w ramach spotkań z trenerami.

Zajęcia z cyklu Bydgoszcz zBiegiemNatury odbyły się na trasie Mistrzostw Świata w biegach przełajowych, które odbędą się już 24 marca. - Przebiegliśmy w formie rozgrzewki jedną pętlę trasy, na której za kilka dni będzie startował światowy czempionat. Mieliśmy również okazję spotkać reprezentację Polski, która w tym czasie wykonywała trening – relacjonuje Ola Brzezińska, trenerka Bydgoszcz zBiegiemNatury. – Trafionym pomysłem okazały się rytmy z nutką sportowej rywalizacji. Podzieliliśmy uczestników na 4 grupy "sztafety". I tak, przeradzając się w formę rywalizacji na odcinku ok. 200 metrowym uczestnicy mieli okazję popracować nad szybkością. Taka forma zajęć spodobała się naszym biegaczom, u których widać już znaczne postępy, zarówno pod kątem wytrzymałościowym, szybkościowym, jak też sprawnościowym. Sami uczestnicy widzą i czują poprawę, co jeszcze bardziej motywuje ich dalszej pracy. My jako trenerzy prowadzący zajęcia jesteśmy dumni że mamy taką grupę biegaczy! Tak trzymać!

W Poznaniu zajęcia były formą czynnego odpoczynku po sobotnim, popularnym biegu „Maniacka Dziesiątka”. W spotkaniu uczestniczyła Anita, o której opowiada Monika Kinowska, trenerka Poznań zBiegiemNatury. - Anita swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła mieszkając jeszcze w Londynie. Ta forma aktywności stała się dla niej odskoczną od codzienności. Po powrocie do Poznania kontynuowała swoją pasję - niestety w samotności. Aż pewnego dnia biegając  nad Rusałką trafiła na pierwszy bieg Grand Prix zBiegiemNatury i tłum ludzi pędzących leśnymi ścieżkami. W ten właśnie sposób dowiedziała się o naszej grupie. Jak sama mówi poznała fajnych ludzi i to oni są największym motorem całej akcji. Ponadto Anita jest właścicielką psa Czesia - pupila naszej grupy, który nad Rusałką jest „wizytówką” zBN.

We Wrocławiu na spotkanie przyszła m.in. Basia. - Basia usłyszała o naszej akcji w radiowej Trójce, ale do tej pory jakoś nie udawało jej się przyjść na zajęcia. Po niedzielnym spotkaniu stwierdziła, że teraz będzie już regularną uczestniczką -mówi Jacek Bocian, trener Wrocław zBiegiemNatury.

Pod nieobecność prowadzących w klasyfikacji generalnej, zawody z cyklu Grand Prix Trójmiasto i Grand Prix Olsztyn zBiegiemNatury wygrywali Mateusz Wensław i Paweł Pszczółkowski, trener Olsztyn zBiegiemNatury. Były to piąte zawody w tych miastach, co oznacza, że były ostatnimi w tej edycji. Zapraszamy na ceremonie zakończenia, które odbędą się - 3 kwietnia 2013 roku o godzinie 18:30 w auli Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz 4 kwietnia o godzinie 18:30 w auli Gimnazjum Akademickiego przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie.

Przed nami ostatnie zawody w pierwszej edycji Grand Prix zBiegiemNatury. Odbędą się one 30 marca w Bydgoszczy.

Na zakończenie miła informacja - do akcji zBiegiemNatury dołączył leżący w województwie zachodniopomorskim Szczecinek. Wkrótce więcej szczegółów o nowej miejscowości na mapie zBiegiemNatury.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni