Wystartowaliśmy w Lublinie i Wrocławiu!

22.10.2022

W sobotę, 22 października zainaugurowaliśmy nasz cykl w dwóch lokalizacjach - lubelskiej i wrocławskiej. W obu imprezach wzięło udział łącznie niemal 1100 uczestników, w tym ponad 700 dorosłych i blisko 400 dzieciaków. Zapraszamy do przeczytania relacji z obu biegów.

Lublin

Dzisiejsze zawody nad Zalewem Zemborzyckim ukończyło 255 osób. Triumfatorem biegu został Sean Doyle, z czasem 16:24. Drugie miejsce zajął klubowy kolega zwycięzcy - John Kinsella (wynik 16:34), a trzeci był Adam Swirgoń – jego wynik to 17:06.

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Dominika Łukasiewicz z czasem 19:40. Drugie miejsce zajęła Natalia Zych  (20:24), a trzecią lokatę wywalczyła Magdalena Sekuła (20:36).

- Zazwyczaj otwierałam sezon CITY TRAIL znacznie wolniej niż dzisiaj, więc jestem zadowolona z rezultatu. Przede mną listopadowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, więc mimo, że już jesień - mój sezon startowy trwa, a dyspozycja jest dobra. Będę walczyła o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w CITY TRAIL, ale na kolejnym biegu się nie pojawię – właśnie ze względu na start we wspomnianych mistrzostwach – mówiła na mecie Dominiak Łukasiewicz.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 90 uczestników.

Przed dzisiejszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK.

Kolejne zawody w Lublinie zaplanowane są na 26 listopada. Współorganizatorem biegów w Lublinie jest InesSport i Perfect Runner. Lubelską odsłonę naszego cyklu wspiera Miasto Lublin.

Wrocław

Dzisiejsze zawody we Wrocławiu ukończyło 447 osób. Triumfator biegu – Jakub Gorzelańczyk to zwycięzca klasyfikacji generalnej w poprzedniej edycji cyklu CITY TRAIL we Wrocławiu. Jego dzisiejszy wynik to 15:09. – Wygrana nie przyszła dzisiaj łatwo. Zwycięstwo wyrwałem o włos. To był bardzo mocny finisz. Robert Kulik, z którym rywalizowałem, mocno „szarpnął” na ok. 400m do mety, zdobył nade mną kilkumetrową przewagę, ale nie utrzymał tempa i na metę wpadliśmy równocześnie, zdecydowały setne sekundy. Jestem bardzo zadowolony z tego biegu, nie spodziewałem się, że mogę tak szybko pobiec 5 km. Jestem po maratonie, przeplatam biegi uliczne startami w górach i od sierpnia nie wykonywałem szybkich treningów, ze względu na skręconą pod koniec wakacji kostkę. Bardzo motywuje mnie obecna forma i dlatego mam w planie jeszcze kilka startów w tym roku. Oczywiście będę także rywalizował w kolejnych biegach CITY TRAIL, a nie wykluczam, że pojawię się również na poznańskiej trasie, bo na co dzień mieszkam właśnie w Poznaniu – mówił na mecie zwycięzca biegu.

Drugie miejsce zajął Robert Kulik, z czasem 15:09, a trzeci był Kacper Adamczak – jego wynik to 15:17.

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Kinga Pietrzak z czasem 18:10. Drugie miejsce zajęła Emilia Liputa  (18:31), a trzecią lokatę wywalczyła Ilona Grygiel (19:08).

Gościnnie w zawodach wystartował Grzegorz Kuczyński – organizator wielu imprez rozgrywanych na Podlasiu. – Bardzo przyjemna trasa, satysfakcjonujący wynik na mecie – słowem udane przedpołudnie. To był mój drugi start w CITY TRAIL – kiedyś biegałem już w Warszawie, ale to Wrocław bardziej przypadł mi do gustu – ocenił po biegu prezes Fundacji Białystok Biega.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 304 uczestników i jest najwyższa frekwencja w dziesięcioletniej historii dziecięcych biegów CITY TRAIL we Wrocławiu.

Kolejne zawody we Wrocławiu zaplanowane są na 19 listopada.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 lokalizacjach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Podczas listopadowych biegów zostanie rozegrana dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań.