Rusza piąta – ostatnia seria edycji

03.03.2022

Rusza piąta – ostatnia seria edycji

W sobotę w Lublinie i Poznaniu oraz w niedzielę w Łodzi i Szczecinie rozpoczynamy piątą, kończącą sezon 2021/2022 kolejkę. Czekają nas ostatnie rozstrzygnięcia w klasyfikacjach generalnych. Opłaty startowe zebrane w biurze zawodów przekażemy na zbiórkę dla Ukrainy, prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarną. Zapraszamy do przeczytania najważniejszych informacji przedstartowych.

Harmonogram naszych imprez jest identyczny dla każdego biegu, bez względu na lokalizację:

  • godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 300 m)
  • godz. 9:50 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 600 m)
  • godz. 10:10 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 1 km) i D4 (ok. 2 km)
  • godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów
  • godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Przypominamy, że aby zostać sklasyfikowanym i otrzymać pamiątkowy medal należy ukończyć minimum trzy biegi. Medal prezentuje się tak:

Osoby, którym nie udało się pobiec trzy razy w swoim mieście, mogą ukończyć cykl zaocznie startując w innej lokalizacji (obowiązują oddzielne zapisy). Oczywiście ukończenie trzeciego biegu w innej lokalizacji nie daje możliwości walki o nagrody – tutaj zasada pozostaje niezmienna – trzeba pobiec co najmniej trzy razy na jednej trasie. Medale oraz nagrody będą wręczone na uroczystej ceremonii kończącej cykl. Terminy tych wydarzeń znajdują się w tym newsie, w części dotyczącej konkretnych miast. Osoby, które nie będą mogły odebrać medalu podczas gali, będą miały możliwość zgłoszenia się po pamiątkę w innym terminie. Wkrótce przekażemy szczegółowe informacje.

Natomiast 9 kwietnia w Bydgoszczy odbędzie się pierwszy, ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. Będzie to rywalizacja osób, które wypełnią nasze minima lub zajmą miejsca I-III w kategoriach wiekowych. Szczegóły znajdziecie w TYM newsie. Dodatkowo w tym samym dniu zorganizujemy bieg towarzszący na 5 km, z zapisami otwartymi dla wszystkich chętnych. Szczegóły wkrótce.

LUBLIN

Trasa biegu w Lublinie poprowadzona została ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim, a jej przebieg znajdziecie w zakładce TRASA. Biuro zawodów jest zlokalizowane na polanie w okolicy Kempingu Dąbrowa – tuż przy starcie i mecie - sprawdź lokalizację. Główny parking znajduje się ok. 500m od biura zawodów - za pętlą autobusową Dąbrowa (wjazd od ulicy Osmolickiej).

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 15 marca, w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12, aula). Startujemy o godz. 18:00.

Nasze lubelskie biegi wspiera Miasto Lublin

POZNAŃ

Trasa biegu w Poznaniu poprowadzona została ścieżkami nad jeziorem Rusałka, a jej przebieg znajdziecie w zakładce TRASA. Biuro zawodów jest zlokalizowane w okolicy plaży miejskiej oraz Restauracji Rusałka - sprawdź lokalizację. Informacje dla osób zmotoryzowanych - parkingi znajdują się zarówno w okolicy biura zawodów/mety, jak i bliżej startu (1-1,5 km od biura zawodów/mety). Trzeba liczyć się z opłatą parkingową. 

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 23 marca, w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ul. Przybyszewskiego 37a, aula). Startujemy o godz. 18:00.

Nasze poznańskie biegi wspiera Miasto Poznań. 

ŁÓDŹ

Łódzkie zawody organizujemy w Parku Baden-Powella. Start, meta oraz biuro zawodów są zlokalizowane w okolic Motodromu. Zapraszamy do zakładki TRASA, lokalizację biura zawodów znajdziecie TUTAJ. Zalecamy zostawienie aut na parkingach wzdłuż ulic Niciarnianej i Małachowskiego. Podczas niedzielnego biegu będzie z nami zespół zajmujący się projektem Moc Na Pomoc, który ma na celu poszerzenie bazy dawców szpiku i uświadomienie społeczeństwa na temat chorób krwi. Na stoisku będziecie mogli wysłuchać ciekawej prezentacji, zadać nurtujące pytania na temat dawstwa, a nawet z łatwością zarejestrować się do bazy dawców z pomocą zespołu projektu.

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 16 marca, w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej (ul. Rewolucji 1905 r. nr 52, sala G1). Startujemy o godz. 18:00.

SZCZECIN

Nasze biegi w Szczecinie odbywają się w Puszczy Bukowej, nad jeziorem Szmaragdowym. Zapraszamy do zakładki TRASA, by zapoznać się z jej szczegółami. Lokalizację biura zawodów znajdziecie TUTAJ. Możliwe będzie zaparkowanie auta w okolicy Zajazdu Szmaragd oraz wzdłuż ulicy Kopalnianej - oczywiście zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Uroczyste podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na 22 marca, w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii (Al. Piastów 45, aula). Startujemy o godz. 18:00.

fot. Andrzej Olszanowski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni