z

Dlaczego musimy zawiesić biegi dla dzieci?

14.09.2020

Dlaczego musimy zawiesić biegi dla dzieci?

Biegi dla dzieci i młodzieży od zawsze były dla nas „oczkiem w głowie”. Angażowaliśmy się w organizację zawodów dla juniorów dokładnie tak, jak w biegi dla dorosłych. I żebyście nie mieli wątpliwości - niezmiennie jednym z naszych celów jest zachęcanie dzieciaków do aktywności.

Niestety rok 2020 okazał się dla nas wszystkich trudny. Nasz branża na kilka miesięcy zupełnie zamarła, a kiedy doczekaliśmy się „odmrożenia” okazało się, że przepisy ograniczają nas w tak dużym stopniu, że niektórych imprez nadal nie jesteśmy w stanie organizować, formułę innych musimy zmodyfikować, ograniczyć liczbę uczestników, jednocześnie rozciągając plany minutowe. Jesienne biegi CITY TRAIL będą trwały od godz. 8:00, kiedy to ruszy biuro zawodów I tury biegu, do ok. godz. 16:00 w miastach, w których planujemy III tury po 250 biegaczy. To jeden z powodów, dla których musimy zrezygnować z biegów dla dzieci i młodzieży podczas jesiennych zawodów. W aktualnej sytuacji nasz harmonogram nie daje nam możliwości dołączenia do niego biegów dla najmłodszych. Pamiętajcie, że w listopadzie słońce zachodzi kilka godzin wcześniej niż aktualnie, a dodatkowo po biegu w sobotę jedziemy do kolejnej lokalizacji, by zorganizować niedzielne zawody.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Wasze i nasze. Organizując jakiekolwiek zawody musimy mieć w tyle głowy, że żyjemy w czasach pandemii i bez względu na to, jak bardzo boimy się lub jak bardzo lekceważymy wirusa, czujemy odpowiedzialność za każdą Biegaczkę i za każdego Biegacza, który pojawi się na trasie naszego biegu. Dlatego podczas naszych imprez będą obowiązywały dodatkowe środki ostrożności, które dotyczą nie tylko Was – Uczestników, ale także nas – organizatorów, przemieszczających się co weekend z miasta do miasta, by organizować dla Was zawody.

I tutaj dochodzimy do następnej istotnej kwestii – ogólnopolskiej skali naszego cyklu. W obecnych czasach okazało się, że to, co dotąd było naszym dużym atutem, chwilowo jest jednym z największych problemów. Organizujemy cykl w formule Grand Prix od 2010 roku, a od 2012 w skali ogólnopolskiej. Od początku pracowaliśmy jako jedna ekipa, która wraz z rozwojem cyklu powiększała się. Odkąd na naszej mapie pojawiły się Łódź i Szczecin, częściowo przekazaliśmy organizację lokalnym ekipom, ale tylko w tych dwóch miastach (przypominamy, że łącznie mamy dziesięć lokalizacji). Nasza citytrailowa machina zaczęła pracować na coraz większych obrotach, co wymagało regularnej, całorocznej pracy. I tak od kilku lat, nad naszymi imprezami na stałe pracują cztery osoby. Oznacza to, że jako Fundacja Krok do Natury co miesiąc ponosimy stałe koszty, takie jak wynagrodzenia, biuro, utrzymanie magazynu, leasingów samochodowych. Przez epidemię koronawirusa pod znakiem zapytania stanęła nasza przyszłość w branży biegowej. Musieliśmy „odłożyć na bok sentymenty” i zdecydować, które z naszych imprez możemy zorganizować przy obowiązujących przepisach i w jakiej formule, tak by przetrwać ten rok. Tym samym dochodzimy do sedna – biegi CITY TRAIL Junior nigdy nie przynosiły nam zysków finansowych. Nigdy nie chcieliśmy, by opłaty za zawody były wysokie, by uniknąć sytuacji, w której koszt udziału w biegu wykluczy jakiegokolwiek małego Biegacza z udziału w imprezie. Dlatego kiedy, mówiąc kolokwialnie – było nas stać, przy okazji każdej imprezy dla dorosłych organizowaliśmy biegi dla dzieci. Co więcej – organizowaliśmy akcje charytatywne, przekazując w ostatnich latach blisko 200 000 zł na cele charytatywne, wspierając m.in. Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Niestety w obecnej sytuacji, w której jesteśmy niepewni naszej przyszłości, musieliśmy zawiesić zawody CITY TRAIL Junior. To była najtrudniejsza z trudnych decyzji, które podjęliśmy w ostatnich miesiącach, a uwierzcie, że od marca było ich wiele. Być może nie powinniśmy pisać o tych wszystkich kwestiach wprost, ale doszliśmy do wniosku, że nic nie tracimy, a możemy zyskać zrozumienie choć części z Was.

Drodzy Rodzice – życzymy Wam głów pełnych pomysłów na organizację aktywności dla Waszych Pociech w tych trudnych czasach. Wiemy, że wśród Wychowanków naszego cyklu są tacy, którzy regularnie uczestniczą w treningach lekkoatletycznych, dlatego zainspirowani przez jednego z Opiekunów – zachęcamy Was do podsyłania do nas informacji o sportowych sukcesach Waszych Pociech. Chętnie będziemy je publikować, dlatego jeśli dołączycie do wiadomości zdjęcia – news będzie ciekawszy i pewnie dotrze do większej grupy :) Nasz adres to media@citytrail.pl

Jesteśmy w kontakcie! :)

fot. Piotr Oleszak

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni