z

Zmiany w edycji 2019/2020 – ważne informacje

12.03.2020

Zmiany w edycji 2019/2020 – ważne informacje

W związku z odwołaniem siedmiu biegów edycji 2019/2020 (we Wrocławiu, Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy) oraz wszystkich dziesięciu gal podsumowujących sezon wprowadzamy szereg zmian dotyczących klasyfikacji, odbioru nagród i medali.

BIEGI I KLASYFIKACJE

 1. Biegi pozostałe do końca edycji zostają odwołane (Wrocław, Katowice, Szczecin, Olsztyn, Trójmiasto, Poznań i Bydgoszcz).

 2. W miastach, w których obyło się tylko pięć biegów edycji 2019/2020 klasyfikacje zostały opracowane przy uwzględnieniu trzech najlepszych startów spośród pięciu możliwych biegów (zarówno w biegu głównym, jak i w zawodach CITY TRAIL Junior). Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie premiuje osoby, które były w dobrej dyspozycji jesienią, później rozpoczynały roztrenowanie po poprzednim sezonie, a uderza w zawodników szykujących formę i nastawiających się na finałowe starty. Niestety tegoroczny sezon wiosenny został wywrócony do góry nogami i nie mamy na to wpływu. Musimy pogodzić się z faktem konieczności odłożenia w czasie walki o rekordy życiowe, chwilowo poszukać innej motywacji niż starty w zawodach.

  Mamy świadomość, że nasza decyzja jest krzywdząca dla części zawodników, jednak biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni siedmiu ogólnopolskich edycji, jakie dotychczas zorganizowaliśmy tylko 7% osób kończy trzy biegi, uznaliśmy, że jest to rozwiązanie najbardziej sprawiedliwe, bowiem zdecydowana większość biegaczy, którzy mieli na koncie trzy biegi - pojawiłaby się na marcowych zawodach.

 3. W miastach, w których rozegraliśmy pięć biegów medal otrzyma każdy zawodnik, który ukończył minimum trzy biegi (zarówno w biegu głównym, jak i w zawodach CITY TRAIL Junior). Oznacza to, że sklasyfikowanych zostanie 350 osób więcej niż szacowaliśmy na podstawie naszych dziesięcioletnich doświadczeń w organizacji cyklu Grand Prix oraz średniej frekwencji w rozegranych dotychczas biegach.

 4. Poprawione klasyfikacje są opublikowane na naszej stronie internetowej.

 5. Wszystkim zawodnikom, którzy zapisali się na odwołane biegi korzystając ze zgłoszenia na pojedyncze zawody opłata startowa zostanie automatycznie zwrócona. Nie będziemy zwlekać ze zleceniem zwrotów, prosimy jednak o chwilę cierpliwości.

WRĘCZENIE NAGRÓD

 1. Ceremonie dekoracji zwycięzców nie odbędą się w tradycyjnej dla naszego cyklu formie. Uroczyste gale zostają odwołane.

 2. Nagrody dla zwycięzców w kategoriach open, wiekowych, drużynowych, dla najstarszego Biegacza/Biegaczki, a także w biegach CITY TRAIL Junior w kategoriach D2, D3 i D4, gdzie nagradzamy pierwsze trójki będą wysłane. Łącznie to 660 nagród. W najbliższych dniach spodziewajcie się od nas wiadomości mailowych ze szczegółami – prosimy o regularne sprawdzanie folderu SPAM, by mieć pewność, że nie przeoczycie naszego maila. W przypadku nagród w kategoriach drużynowych, maile otrzymają Kapitanowie, których poprosimy o wskazanie miejsca wysyłki nagród dla całego zespołu. Informacje o nagrodach dla juniorów będą wysłane do Opiekunów.

  W mailach otrzymacie od nas link do formularza, w którym poprosimy Was m.in. o dane do wysyłki. Jeśli jest możliwość łączenia wysyłek, np. biegaliście w naszym cyklu z mężem/córką lub w drużynie i wywalczyliście więcej niż jedną nagrodę będziemy wdzięczni za informację o możliwości wysłania nagród do jednej osoby. Ze względu na obecne zalecenia unikania kontaktów z innymi osobami, wszystkie wysyłki będą zrealizowane za pomocą paczkomatu.

 1. Medale dla sklasyfikowanych uczestników biegu głównego oraz biegów CITY TRAIL Junior, a także upominki dla zawodników kategorii D0 i D1 cyklu CITY TRAIL Junior (w których nagradzamy wszystkich jednakowo) są dostępne w sklepach sieci Sklep Biegacza (Katowice, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław), sklepach sieci Decathlon w Bydgoszczy, Lublinie i Olsztynie oraz w Centrum Biegowym Run Expert w Szczecinie. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

 2. Medale dla uczestników biegu głównego oraz biegów CITY TRAIL Junior, a także upominki dla zawodników kategorii D0 i D1 cyklu CITY TRAIL Junior można odebrać po okazaniu dokumentu tożsamości (w przypadku CITY TRAIL Junior – dokumentu opiekuna).

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem: kontakt@citytrail.pl lub na Facebooku.

Pamiętajcie, że "po burzy zawsze słońce przychodzi". Dużo zdrowia i rozsądku dla Was wszystkich!

Do zobaczenia!

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni