z

Łap formę zBiegiemNatury!

04.02.2013

O tym, że systematyczne uprawianie sportu ma mnóstwo zalet chyba nie trzeba Was chyba przekonywać? :) Ale jeśli ktoś ma wątpliwości, mamy na to kilka dowodów z naszych zawodów i spotkań!

Łap formę zBiegiemNatury!

Pierwszy weekend lutego rozpoczęliśmy od czwartych już zawodów z cyklu Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury. Co prawda przez całą imprezę towarzyszył nam deszcz, ale nikt nie narzekał. Co nas zaskoczyło, spotkaliśmy się z głosami, że nasza najbardziej wymagająca trasa jest … zbyt płaska! ;) – Jestem amatorem, ale biegam systematycznie w bardzo różnorodnym terenie.  Dlatego tak lubię zawody zBiegiemNatury. Chociaż gdyby było więcej podbiegów, cieszyłbym się jeszcze bardziej – mówił na mecie Waldemar Chronowski.


Progresja zawodników startujących w Grand Prix to jeden z naszych celów, tym bardziej cieszy nowy rekord trasy ustanowiony przez zwycięzcę – Oskara Przysiężnego. Wśród pań ponownie najszybsza była Martyna Warda.

Kolejny powód do satysfakcji płynie z Bydgoszczy. - Jak każdego tygodnia, tak i podczas ostatniego spotkania podzieliliśmy się na dwie grupy zaawansowania, tak aby zajęcia były dla każdego odpowiednie. Podczas naszych spotkań obserwujemy uczestników i możemy pochwalić się progresem naszych biegaczy. Paweł – bo właśnie o nim mowa, to uczestnik który pierwszy raz biegał z grupą bardziej zaawansowaną. Podczas małej zabawy biegowej radził sobie naprawdę dobrze – relacjonuje Ola Brzezińska, trenerka zBiegiemNatury w Bydgoszczy.

W Olsztynie trenerzy – Monika Jackiewicz i Paweł Pszczółkowski zaproponowali uczestnikom streeching dynamiczny. Co to takiego? – Polega na  rozciągnięciu i skurczu danego mięśnia. Takie ćwiczenia robią między innymi medaliści Igrzysk Olimpijskich: Gallen Rupp i Mo Farah. Wszyscy w pełnym skupieniu starali się, aby każde ćwiczenie wyszło jak najlepiej – mówi Paweł.

W Poznaniu przedstawiliśmy nową formę kształtowania koordynacji ruchowej - drabinkę koordynacyjną. - Uczestnicy ruszyli w las w poszukiwaniu suchych patyków, z których stworzyliśmy drabinkę.  W ten sposób udowodniliśmy, że nie potrzeba profesjonalnego sprzętu dla urozmaicenia ćwiczeń. To były zajęcia w 100 procentach zgodne z naturą! – opowiada Monika Kinowska, trenerka zBN w Poznaniu.

Z kolei, uczestnicy zajęć we Wrocławiu brali udział w zawodach na dystansie 10 km, o czym więcej w przyszłotygodniowej relacji.

Już w sobotę, 9 lutego zapraszamy do Poznania. Podczas Grand Prix towarzyszyć nam będzie ekipa filmowa Marathon Film, która uwieczni Wasze poczynania nad Rusałką na taśmie :) A w niedzielę, 10 lutego kolejne spotkania z trenerami zBiegiemNatury. Do zobaczenia!

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni