z

Stres? Idź do lasu!

01.02.2013

Szybkie tempo życia, praca, nadmiar obowiązków - kto z nas tego nie zna? To najlepsza droga do stresu. W sondażu przeprowadzonym na zlecenie Lasów Państwowych i serwisu czaswlas.pl, aż dwie trzecie badanych narzeka na towarzyszący im stres. Jak sobie z nim radzić? Częściej odwiedzać leśne ścieżki! :)

Stres? Idź do lasu!
Ze wspomnianego raportu wynika, że częściej na stres narażone są kobiety. Najczęstszym źródłem napięć jest praca i związane z nią sytuacje, takie jak zła atmosfera czy niskie zarobki.
Niezwykle istotne jest uświadomienie sobie, że wykonując nawet najbardziej stresującą pracę, stres można redukować. Zapytani o swoje sposoby walki ze stresem, respondenci najczęściej wskazywali używki, np. alkohol czy papierosy, odcięcie się poprzez sen, oglądanie telewizji, czytanie książek, słuchanie muzyki czy granie w gry komputerowe. Zdecydowanie rzadziej badani wskazywali o wiele bardziej konstruktywne metody radzenia sobie ze stresem, np.: regenerację w lesie czy wyjazd za miasto. Tymczasem pobyt w lesie to najbardziej uniwersalny, dostępny dla wszystkich sposób na osiągniecie równowagi psychicznej i fizycznej.
Co można robić pośród drzew i śpiewu ptaków? Źródłem inspiracji może być serwis czaswlas.pl. Znajdziecie tam wiele ciekawostek i propozycji na spędzanie czasu w naturze, a także cały raport.
Gotowy pomysł na odstresowanie to co tygodniowe spotkania zBiegiemNatury - w każdą niedzielę o godzinie 11:00 :)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni