Poznań i Bydgoszcz rozpoczęły tournée podsumowujące edycję!

21.03.2019

Dwie z dziesięciu ceremonii podsumowujących sezon 2018/2019 za nami! Zakończenie części sportowej dopiero w najbliższy weekend – 23-24 marca, ale już dzisiaj wiadomo, że w sześćdziesięciu biegach edycji wystartuje łącznie blisko 10 000 unikalnych biegaczy i ponad 3700 dzieci.

Podczas uroczystych gal podsumowujących sezon wręczyliśmy pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi, a także nagrodziliśmy najszybsze biegaczki i biegaczy. Była też okazja do przytoczenia kilku anegdot, garści statystyk i zaprezentowania filmu będącego kompilacją ujęć z każdej z naszych lokalizacji.

Poznań niezmiennie na czele

Poznań – mimo wprowadzenia limitu uczestników - jest największą z lokalizacji CITY TRAIL. W sześciu rozegranych nad Jeziorem Rusałka biegach wzięło udział łącznie 4705 dorosłych oraz 1615 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 784 zawodników biegu głównego i 269 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 1084 zawodników, z czego 802 dorosłych.

Najszybsze panie edycji to Malwina Misjan, Oliwia Wawrzyniak, Alicja Radziej, Weronika Hedzielska i Hanna Jaraszkiewicz. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Łukasz Nowak, Mateusz Goleniewski, Krzysztof Stefanowicz, Wiktor Maćkowiak i Łukasz Wietecki. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze zespoły OŚ AZS Poznań, Manufaktura Mieszkań oraz CITY TRAIL Team.

Warto wspomnieć także, że w zakończonej we wtorek edycji ustanowiony został rekord trasy kobiet – 16:53, a jego autorką jest najszybsza w generalce – Malwina Misjan. Wśród mężczyzn najlepszy wynik edycji osiągnął Krzysztof Hadas – 15:13, jest to jednak czas o ponad pół minuty gorszy od rekordu trasy, który wynosi 14:41 i został ustanowiony w 2014 roku przez Mateusza Maika.

Bydgoszcz liderem cyklu CITY TRAIL Junior

Bydgoszcz - jest jedną z naszych największych lokalizacji– biorąc pod uwagę tylko bieg główny plasuje się na czwartym miejscu – za Poznaniem, Szczecinem i Warszawą, po dodaniu dzieci awansuje na trzecie miejsce, wyprzedzając Warszawę. W sześciu rozegranych w Myślęcinku biegach wzięło udział łącznie 3432 dorosłych oraz 1936 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 572 zawodników biegu głównego i 323 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 924 zawodników, z czego 597 dorosłych.

Najszybsze panie sezonu to Marta Szenk, Daria Maik, Aleksandra Wantowska, Aleksandra Pękała i Mirosława Szweda. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Krystian Szymański, Jan Poczewski, Piotr Frydrychowski, Jakub Felczak i Marek Szymański. Zwycięskie drużyny to z kolei Anko Sport oraz pierwsze zespoły Bydgoskich Okoni i TKKF Kolejarza Bydgoszcz.

W zakończonej wczoraj edycji ustanowiony został rekord trasy kobiet – 16:18, a jego autorką jest Aleksandra Brzezińska. Jest to najlepszy kobiecy wynik w historii naszego ogólnopolskiego cyklu. Wśród mężczyzn najlepszy wynik edycji osiągnął Bartosz Kotłowski – 15:17, jest to jednak czas o blisko pół minuty gorszy od rekordu trasy, który wynosi 14:49 i został ustanowiony w 2017 roku przez Grzegorza Kalinowskiego.

Kolejne gale podsumowujące cykl już w przyszłym tygodniu – 26 marca we Wrocławiu, 27 marca w Katowicach oraz 28 marca w Łodzi.