z

Wiemy, o co biega

26.11.2012

Wiemy, o co biega

Ćwiczenia wzmacniające stawy, siła biegowa, stretching – te określenia nie są już obce uczestnikom spotkań zBiegiemNatury. Podczas niedzielnych zajęć niektórzy po raz pierwszy mieli okazję wykonać skipy oraz inne ćwiczenia poprawiające sprawność. Z kolei w cyklu Grand Prix zBiegiemNatury zadebiutowały dwa miasta – Bydgoszcz i Olsztyn.

O tym, jak wyglądały zajęcia w Poznaniu mówi Monika Kinowska, tamtejsza trenerka zBN. - Szczególną uwagę zwróciliśmy na ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg odpowiedzialne za stabilizację stawu kolanowego. Chroni nas to przed ewentualnymi kontuzjami kolan. Inspiracją do tego typu zajęć byli nasi uczestnicy, którzy sami poprosili o zestaw ćwiczeń wzmacniających.

W Gdańsku instruktorzy zBiegiemNatury zabrali uczestników na „ścieżkę zdrowia”. - Po 15 minutach biegu przeprowadziliśmy ogólną sprawność, rozciąganie oraz pokazaliśmy ćwiczenia skocznościowe, które wzmacniają stawy skokowe przy bieganiu po nierównościach i korzeniach. Po nich pokrótce przedstawiliśmy elementy siły biegowej które dokładniej będziemy chcieli wprowadzić na kolejnych zajęciach – relacjonuje Marcin Richert, trener z Gdańska.

We Wrocławiu zrobiliśmy siłę biegową w postaci skipów A, C i podbiegów. – Wszyscy uczestnicy ostatniego spotkania po raz pierwszy zetknęli się z taką formą ćwiczeń – zaznacza Jacek Bocian, trener zBiegiemNatury we Wrocławiu. - Ćwiczenia siły biegowej wpływają bezpośrednio na elementy kroku biegowego oraz rozwijają i podtrzymują wytrzymałość siłową. Poprzez takie elementy dążymy do poprawy techniki biegu, która odgrywa dużą rolę. Naturalnie zwiększamy siłę odbicia przy każdym kroku przez co wydłużamy go – szczegółowo wyjaśnia Jacek.

Każde spotkanie jest dla naszych początkujących uczestników możliwością poznania ćwiczeń, które pomogą im poprawić kondycję. Z kolei dla zaprawionych w bojach biegaczy – do poprawy techniki biegu i sprawności ogólnej, a co za tym idzie – do osiągania lepszych rezultatów w zawodach.

Dajemy uczestnikom także szansę na sprawdzenie się podczas Grand Prix zBiegiemNatury. W ostatni weekend zawody odbyły się w Bydgoszczy i Olsztynie. W bydgoskim Myślęcinku wystartował m.in. Sebastian Chmara, halowy mistrz świata i Europy w siedmioboju, wiceprezydent Bydgoszczy. Bardzo udanie zadebiutował Olsztyn, gdzie na starcie stanęło ponad 200 osób, z czego połowę stanowiły panie! 

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni